Depoul lui Ionut

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
INDA prin vopsire. Nu am instalatia facuta de STA.
 
gid a spus:
Super inceputul CFR-ului tau... :aplauze:
Te-am adaugat la "Favorites" ... :lol:

Este cumva vorba de 1213?
https://www.facebook.com/103843836359319/photos/pb.103843836359319.-2207520000.1395304150./606472039429827/?type=3&theater

SPOR !

Salut,

inceputul a fost acuma 10 ani cand doar aparusera primele zvonuri ca se va face un DA (dupa care am asteptat 5 ani sa il am in colectie) si cand singurele vagoane cfr erau ceva tilliguri. Nici nu stiti cat de recunoscatori trebuie sa fiti cei "mai noi" veniti, pentru ceea ce se gaseste acuma pe piata. Pe urma incet incet m-am axat pe o singura linie si am concentrat toate achizitiile pe aceasta directie. Oricum deocamdata ma uit cu jind la colectia ta sau a lui gam3 :)
Si da, este vorba despre locomotiva din link, o alta asteptare de 2 ani , dar care sigur a meritat.
 
IonutTrif a spus:
Nici nu stiti cat de recunoscatori trebuie sa fiti cei "mai noi" veniti, pentru ceea ce se gaseste acuma pe piata. [..]
Si da, este vorba despre locomotiva din link, o alta asteptare de 2 ani , dar care sigur a meritat.
Mie personal, fiind mai nou vorba ta, greu mi-a fost sa "recuperez" modele din anii trecuti. Mi-au lacrimat ochii cautand pe net, uneori aproape zilnic.
Apropo: uite un model de imbatranire din 2013, chiar la 1213 :)
Am vazut ca esti interesat de asa ceva.

 
Am vazut in ce "hal" arata acuma 1213 cautand poze tocmai pentru operatiunea de wheatering. Din pacate, desi sunt mare amator de wheatering si obiectivul e sa am toata colectia cu wheatering e mult prea extrem pana si pentru gustul meu :)

Cat despre modelele din ani trecuti, cred ca tocmai cele de care spuneam eu (vagoane Tillig si DA) se gasesc extrem de greu si extrem de scump, in rest nu prea ai ce "recupera" :)
 
gid a spus:
Mie personal, fiind mai nou vorba ta, greu mi-a fost sa "recuperez" modele din anii trecuti. Mi-au lacrimat ochii cautand pe net, uneori aproape zilnic.

Nu stiu ce e mai rau: sa astepti 5 ani un model sa se produca, sau sa il gasesti greu la preturi foarte mari :). Imagineaza-ti ca acuma cineva sa anunte LDH-ul, sa puna poza reala, precomenzi, dupa care 2 ani sa nu se miste nimic, pe urma sa apara un prototip chel, pe urma sa mai astepti doi ani (timp in care ai platit avans) si pe urma sa apara in sfarsit fara dungi . Si pe urma sa mai astepti inca un an si sa apara, dar cu carcasa facuta prost si cu mers de "rata". Sa apara asa ceva acuma lumea ar fi scandalizata, atunci eram in al noualea cer.
 
Legat de weathering, cum am in plan un modul cu o statie de betoane, am inceput sa fac weathering si la parcul auto:

Din cauza luminii, poza nu este reusita, dar am sa fac mai multe poze in topicul special: