colectia N a lui gamitzu

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Din ce se pare, motivul ar fi dimensiunea geamului. Nu e securit, e geam normal. Daca e mare, se crapa repede. Oricum jumatate din fereastra este cu rama culisanta. Horia ar putea sa te lamureasca mai repede.
 
E un Dash 8 de la GE: B32-8WH, la Amtrak numit P32-8BWH. Exista la Atlas in toate schemele de vopsire de pana acum insa sunt rare si ajung pe Ebay la preturi mari. Daca vezi pe undeva una in schema de vopsire Phase V poti sa-mi dai un brancci
Asa ceva spuneai de Phase V ?
 
Sau poate vrei asa ceva?
 
RTL, in mod sigur insa DCC+sound si nu in schema Phase V in care nu a circulat mai deloc ci in Phase III precum in anii 1980-90.

Privind P32-8BWH, cea in schema "Pepsi Can" imi ajunge cu desavarsire. Pentru moment lucrez la cu totul altceva, acelasi continent, aceeasi scara, alta epoca: ;)

HR_ThreeEras_1888_Demo_Sepia_kl.jpeg
 
Asta ar fi Phase 3. Vad ca au ceva planuri de viitor. Garniturile vin si DC si DCC&Sound. Eu am postat varianta DC sa nu sperii clientii. Am vazut ca au doua variante epoca 3. Early sau Late. Probabil nu le-a placut prima varianta si au facut upgrade. Oricum pretul pare decent pt o garnitura completa si cu sunet, lumini, etc. eu nu mai cumpar DC decat daca ma face sa plang. Altfel plang la digitalizare
 
Ultima editare:
Am vazut ca au doua variante epoca 3. Early sau Late. Probabil nu le-a placut prima varianta si au facut upgrade

Diferentele sunt in grosimea dungilor albastre si rosii si mai ales acoperisul care a fost vopsit in negru incepand cu sfarsitul anilor 1980, ca sa nu se mai vada pe el urmele de la esapamente.
 
  • Like
Reacții: gamitzu
Dind desenul modest nu prea se vede nimic. Arata bine ca si garnitura, Rapido face material rulant de calitate. Nu sant tentat de ele pentru ca nu se incadreaza in transition era aleasa de mine. Asa ca am spus pass. Intradevar, am si o hoarda de SD70ACe, care a inceput cu seria Heritage de la Kato, a continuat cu ce nu aveam de la Kato si a ajuns la orice model ACe fie USA, Australia, Mexic. Daca nu pun frana, adun tot ce misca la N. Lemke are TGV si Thalis, ICE DB si altele care ma intarta. Numai ieri am pus 7 EMD SD70ACe in cos, care ar trebui sa apara in martie la sfarsit. Nu ma incanta noua moda cu preorder pt ca nu am sanse sa stiu ce cumpar. Moda veche era ok. Apare, e cumparat de modelist, fiecare spunea de bine sau de rau, iti faceai o idee. Acum le cumperi orbeste, 6 din 49. Daca la modele de top gen Kato-san ai garantat pana pe Jupiter ca nu crapa sau merge imediat ce o pui pe linie, nu e cazul BLI la care 50-50 merg sau nu, depinde de noroc. Au fost serii catastrofale la care nimic nu mergea, au fost serii perfecte, continuand cu loterii. A mea e perfecta, a ta e ok, altele praf. Complicat cu garantia. Inainte USA-acasa-Usa mai reuseam sa le parasutez inapoi. Acum daca cumpar, nu ma incanta 10k km. Si uite asa amic al meu care nu are nimic in comun cu modelism, cumpara, a fct pe birou un metru de flex cu un trafo dedicat si testeaza ce cumpara. Nu s-a plans de hobby. Incarcare a avut.