My Marklin Collection

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
o sa fac cumva si sa testez mai multe variante (silicon, pluta, vata, scai...)
multumesc tuturor ptr sfaturi
 
Daca tot folosesti sine C, atunci cea mai buna solutie este sa folosesti hosuruburi (stiu ca se gasesc la Marklin) care se infileteaza in sina si OSB. Intrs sina si OSB poti pune un izolator fonic, dar odata ce sina este fixata cu suruburi nu cred ca mai este nevoie de izolator fonic. Avantajul este ca sunt ieftine (citiva euro / 100 buc) si ca se pot insuruba/desuruba fara sa afectezi sinele. Daca te uiti cu atentie ai sa vezi ca sinele au la fiecare capat un punct de 2 mm diametru (aprox). Acolo se fixeaza suruburile de care vorbeam.
Succes,
Adrian
 
Salut,
pai chiar aici este problema ......cu aceste suruburi se face legatura intre sine si blat ....se formeaza o "camera de rezonanta" .mai ales ca sinele Märklin sunt din plastik tare si rigid ,nu sunt elastice ca cele Roco cu terasament .stiu asta ,deoarece am avut ambele......sunt mult mai zgomotoase cele Märklin.de aceea ar trebui evitat a se face legatura (prin acele suruburi)cu blatul .....