Alaska Railroad la N

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

delly

Active Member
16 Ianuarie 2009
54
0
Aiud
LOCATION
Aiud
Salut tuturor. Un inceput timid al unei colectii de material rulant specific statului american Alaska. Poate o sa detaliez si motivele pentru care sunt fascinat de aceasta regiune.
Un vagon de la Walthers(3 in total):

Altul de la Atlas:

De la Trainworx (3 in total):

Si unul de la ExactRail:

O loco dintr-un startset ieftin de la Bachmann:

Si un vagon din cele 3 din acelasi startset:

Cam atit deocamdata, as ramine recunoscator daca mi-ati da niste linkuri catre magazine online europene, de unde as putea achizitiona astfel de modele. ma intereseaza in mod deosebit achizitionarea de locomotive GP40. multumesc.
 
Servus. Ma bucur sa vad ca mai am un coleg in ale suferintei feroviaro-nord-americane. In general in Europa magazine online cu trenuri americane am gasit in Marea Britanie, singurul de la care am cumparat fiind :

http://www.modeljunction.info/estore/

in rest mergand direct la sursa, la magazinele din SUA.

Spor la modelit si la colectionat...
 
Salut,
Iata aici alte magazine online :
www.rd-hobby.de
www.us-trains.com
www.aat-net.de
www.us-modellbahn.de
www.marsilius-trains.de
www.moba24.de

spor la colectionat... :D
 
Multumesc SantaFeFan si uhu. Am gasit multe lucruri apetisante pe linkurile voastre. Sper sa incep si o diorama, am achizitionat si niste sine Atlas code 55 flexibile (sigur prea multe :( ) , si macazuri, si cladiri etc. Iarna e lunga...
 
@Endo_ro
Nu e vorba de costul transportului. Dar in jud. Alba e un singur OP de unde poti ridica colete din afara UE. Iar daca comand un vagon de 10$ nu mi-ar conveni sa strabat 70 de km sa-l ridiic. Evident, pentru comenzi mari, saiturile de baza sunt cele din USA.
 
In Alba nu stiu cum e ... dar in Bucuresti ... metropola europeana :D :D :D bla bla standarde, figuri, cladiri din sticla, Dacia Logan pe strazi, civilizatie straveche. Adica ce vreau sa zic e ca sunt state in fundu' Pamantului in care Germanica trimite mai heftin fratioare. Dar Romanica ce hare manca-ti-as ? O fi vreo gaura neagra ? Macar sa zicem la helvetienii aia sa nu se mai chinuie, sa vina in Felentari.
Scuze pt gluma dar e si un adevar pe undeva.