de pe malul dunarii

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

leon-gr

Well-Known Member
Trenulist
27 August 2009
699
3
athens (braila, timisoara)
YAHOO
[email protected]
LOCATION
athens (braila, timisoara)
chiar daca la inceput de drum, s-ar parea ca mi-a venit rindul sa pun si eu citeva fotografii si sa prezint micul meu secret!!!...este un secret comun pe aici,asa ca...vedeti,cititi,aruncati cu pietre eventual,nu-i nici o problema!!!
:lol: :D :D cele 3 iconite nu mi le puteti fura,fiindca ma caracterizeaza!!!
 
am pus aici asa numai cite un "reprezentant", ceva asa ca si la intruniri de nivel inalt,chiar daca eu cel putin stau pe undeva mai jos...la capitolul de fata!...nu-i nimic...inceputul este greu...restul vine de la sine!!!sau pe sine!!!fiecare dupa cum citeste!!! :D
 
cam atit pt astazi...
o intrebare...am gasit macaraua ROCO digitala,prezentata pe aici dar de culoare rosie,cu 2 vagoane DB,banuiesc pt personalul de intretinere...cam in jur de 250 euro...ce puteti sa-mi spuneti despre pret?
 
cind omu' nu are somn se pauca de arhitectura sau...face lucru manual timp de 2 ore...care-va-sa-zica s-au demarat constructiile la un model de turn de control ...pina aici e bine...mai incolo se cam impotmoleste treaba...idei la interior?

asta nu este o banca...ci un viitor pupitru de comanda pe care se vor instala diferite accesorii...home made!
 
deci...daca aveti placerea, aruncati pe aici cite o idee, pt. a mobila putin interiorul...multam in avans!!!
cit despre materialul folosit...polystirol de 1 mm pe care am desenat o schema, dupa care a urmat taierea cu un cutter bun ...eu folosesc "stanley" si de marime normala dar si de marime mica!!!
cam asta deocamdata!!!
 
Cam asta face Faller ptr turrnul de control :
http://faller.de/App/WebObjects/XSeMIPS.woa/cms/page/pid.14.17.89/agid.1127.1200.1226/atid.18/ecm.at/Stellwerkinneneinrichtung.html
poti sa te inspiri.

Puiu

P.S."Lama mare" M18, "lama mica" M9" :D
 
aaa...merci mult!!...binevenita ideea ta...se poate folosi sistemul mecanic cu cel digital intr-un triaj partial modernizat?intreb,fiindca nu sint cunoscator de cauza si pt a incerca sa imbin ceea ce mi-ai aratat (@chickengeorge) cu ceea ce voi mai gasi in continuare!!! se pare ca esti cunoscator si in ale "cutterului" :lol: