de pe malul dunarii

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
@mmkelemen
DA, TAURUS-ul este PIKO dintr-un start set, la inceput analog, apoi digitalizat si mai tirziu dotat cu LED-uri, dupa sheme si detalii gasite pe forum...fiindca nu am avut LED-uri mici de 1.8 am pus de 3, ceea ce inseamna munca multa, ca sa lumineze cit de cit corect, deoarece locurile "farurilor" sint foarte apropiate...
urmeaza in timpul disponibil sa dotez si un BR-189 cu acelasi pachet.am si un diesel, SIEMENS, care este foarte frumos si ma gindesc sa-l refac si pe acesta!!!
 
salut din nou pe aici!!!
am inceput sa fac citeva cladiri si accesorii pt calea ferata...VIITOAREA cale ferata ...cind va fi!!!
deci...
m-am uitat pe diferite site-uri si am incercat sa fac si eu cite ceva manual...nu masinarit...
 
o alta cladire inceputa si neterminata este inspirata din realitate dar din cite s eva vedea nu prea are legatura cu originalul...din lipsa de documentatie...
eu ce am putut face, am apelat la menorie si la cieva photos gasite pe net.
deci...s-a inceput cu asa ceva...


 
problema mea este urmatoarea...
ultimul etaj este facut din geamuri...
dar geamuril din ce le fac?
hai ca cele albastre le-am taiat din carcasa de la cd-uri..
cele transparente cum le realizez?...din ce material?...
sugestii, idei, reclamatii, bolovani si toate cele de trebuinta...astept!!!
 
De pe malul Dunarii care trece prin Atena :D

Da, materialele de la Dan sunt foarte pretabile la tot felul de cladiri sau ziduri. De iegzemplu placa ce se vrea pavaj la intrarea in biserica. Trasata cu pix mort si aplicat culoristica, iese un pavaj ( in cazul meu nu-i la scara) sau zid.



deasemenea, stalpii de la anexa cu explozii:



pun link direct: http://hgd.ro/mat.html

si pentru materiale transparente/colorate sub forma de folii poti cere info, daca nu are pe stoc, sigur face rost. Cred ca gasesti si in Grecia folii la cei care au autocolante.