Noutati in colectia PDI

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Aaaaa...vagonuuuuu!
Da, despre asta era vorba...

Uite-l! Era pe raft sub Ludmila....dar nu s-a incadrat in imagine...

Salonul 10206! Liliput face pe 10205, vagonul lui Goering. 10206, vagonul lui A.H. e putin diferit, la interior si cu mici diferente la exterior.





Am terminat interiorul, am modificat ferestrele, am modificat si acoperisul, acum urmeaza chestia de care mi-e cel mai sila....vopsirea....

Si daca era ceva in neregula cu poza, ar fi fost banata de "photobucket", asa cum mi s-a intamplat cu celelalte lucruri (in afara de trenuri) facute pentru copii si cu care se joaca tatii: ŢÂŢELE!

Prezentare completa o voi face la ATELIER cand o fi vremea...


PDI
 
@bugy234
asa spune-le, sa nu vina militia pe noi

....doar nu vrei sa se duca pe "interlopi"... Cu aia fac blatul.... De unde vile, masini.... a pardon, militienii au neveste bogate, ca toate sunt pe numele soacrei (asa cum s-a afirmat intr-o ancheta TV)...Normal, nevasta bogata isi ia militian (procuror, etc...) nu inginer, tocmai ca sa aiba cine sa-i apere averea...

Hai ca iar am deviat...

PDI
 
@ LDH

Gresia era pusa de Liliput in vagonul 10205. Eu am modificat interiorul conform planului original. Planurile, pozele, etc. cand voi termina si prezenta vagonul.
Si apropos de gresie. Cand am expus trenul lui Goering prima data la Sf.Gh. la Mocanita, se chinuia cameramanul venit sa faca un reportaj la expozitie cu ditai betacamul sa filmeze interiorul, prin fereastra, sa se vada gresia. Presa locala chiar a evidentiat trenul Reichsmarshal-ului ca un exponat deosebit. Mai ales ca pe langa garnitura era si Goering in miniatura, din setul de personalitati facut de ROCO....unde e si un bunic mic....dar pe care n'ar trebui sa-l aratam, desi e facut de o firma celebra in ale modelitului in mii de exemplare... ???? :D

PDI
 
PDI a spus:
Presa locala chiar a evidentiat trenul Reichsmarshal-ului ca un exponat deosebit. Mai ales ca pe langa garnitura era si Goering in miniatura, din setul de personalitati facut de ROCO....unde e si un bunic mic....dar pe care n'ar trebui sa-l aratam, desi e facut de o firma celebra in ale modelitului in mii de exemplare... ???? :D

PDI

Multe nu ar trebui sa aratam dupa unii si altii "mai scoliti".
Nu stiu, nu-mi dau seama, desi-mi crapa capul de destept ce sunt - mi-am pus cercuri ca la butoi - cum naiba se face ca modelistilor razboinici - cei cu tance, luntrii si zburatoare, ca sa nu mai vorbesc de figurine - le este permis sa prezinte realitatea asa cum a fost ea.

Oare modelismul feroviar este altceva decat o ramura a modelismului?

Je zice ca nu atata timp cat a existat in cadrul Federatiei Nationale de Modelism, ma refer la RO, si, din stiinta mea, face parte din federatiile de modelism de dincolo de granitele noastre.

Apropo de figurini produsi de Minitank - ROCO (oi fi scris corect?) poti sa-l pui pe Stalin sau Musolini in trenul lui Goering pe principiul "multi vede, putini pricepe si, oricum, nimeni nu stie"

:cafea:

p.s. C’est à dire ça?!

Am cumparat drepturile de autor asa ca ...



... da mai bine.

Ai putea, la o adica, sa-l pui in trenul lui Goering

Ha! Ce m-am ras
 
Bre, nea Titi , tu nu te uiti ce-i pe peretele din sala de conferinte a vagonului? Ca'n filmele lu' Nicolaescu! Respectam realitatea! Da matale singur zoom!

PDI
 
Ambii continuti in tabloaie ie mai buni ca astia de-acu'! Da totusi, primul unde-l pune PDI cand doarme, ca m-ar tenta o spargere la capitala... desi nu-i frumoSS sa furi de la oameni de vaza :evil:

ObispatialenstumfuhreruberallesraSSistentematikcinematik. O sa incerc si semnatura cu pixu , dar sunt sigur ca tot Zwastika iese :evil:
 
...hai ca iar deviez, da' aci ie un club, cu intrare, cu reglement la intrare...unde oamenii mai fac si glume...ca nu's la raportul de seara...

O semnatura asa lunga avea un tip de la OCOT Baia-Mare. ...in anii aia din care va povestesc io voua, micutzilor!
Cand am vazut-o pe secretara...am inteles de ce. Ala ramanea cu ochii in decolteu dand din mana pe foaie pana i-o retragea gagica! (....foaia obraznicilor)

PDI
 
PDI a spus:
Bre, nea Titi , tu nu te uiti ce-i pe peretele din sala de conferinte a vagonului? Ca'n filmele lu' Nicolaescu! Respectam realitatea! Da matale singur zoom!

PDI

Coane,

Vazui ce este pe peretele vagonului in sala de conferinte.
Nu aia era problema.

Ee greuuuu ... :evil:
 
@ LDH

Scuzeeee.... zisesi d'alu' alalaltu'.... Corect trebuie sa fie si acolo! M'da, ca si tablouuul, alaaaa, de ierea pi piretzi scoalelor....

PDI
 
@rastel
Interesanta...... coloana de la masina de gaurit Piko

Daaa...si chiar de folos in decursul istoriei...

Si apropos! Tareeee mi-as dori si eu in "rastelul" meu unele din modelele tale! La mai multe!

PDI
 
edit by forum admin
Florinn a spus:
Bine ai venit pe forumul pasionatilor de trenuri si trenulete !
Te rog citeste cele cateva reguli de baza ale acestui Forum.

...7. Nu este permisa folosirea unui limbaj necivilizat, limbajului gen IRC, postarile monosilabice, postari cu iconite in exces, precum si postarea oricaror mesaje care contravin legilor in vigoare.
...
 
moamaaaa!ce face lipsa alcoholului din voi!mai beti si voi o frunce ceva... :p ...ca e frigeee... :evil:
 
Nu'i vina mea coane! Vorba lui Mecano "macar o zeama de boghiu..."



...ca si asta e tot din colectia personala....


PDI