Colectia flvca

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Ce vagoane sunt? Eu le stiam pe alea mici de la Roco, care descarc㒠pe dedesubt....
Dar gondolele astea arat㒠altfel.
Åži mai pune nişte fotografii cu LDH urile româneşti. Poate un prim plan ceva...
 
Salut Dorin,
sunt vagoane de minereu produse de Brawa, epoca I-KPEV si epoca II-DRG.
Se gasesc individuale sau la set de 2 buc. De aceea au inmatriculari diferite. Sunt metalice, foarte fine si dragute :lol: .
LDH-urile le-a prezentat pe larg Cristi Savin si le-a si pozat mai bine de cat as fi eu in stare. Eu doar m-am laudat cu ele. :oops:
 
Nebunia din mansarada lui Flavius, 5 locomotive cu abur CFR:

231.065


142.072


142.072; 231.065:


150.1105; 142.072; 231.065:


231.065 si 230.229:


230.229; 231.065; 150.1105; 142.072:


150.1105:


7311


Multumesc Flavius pentru cheia de la vitrina :D
 
  • Like
Reacții: Seba
Trei piese alese! Locomotiva de metal, mai faina decat a mea in negru/rosu, vagon gondola de metal, cisterna de invidiat.

Garnitura ideala pentru Craciun, mai trebuie bradul.

Toate bune si finutze!!!
 
O colectie absolut impresionanta. Sincere felicitari Flavius. Sa le stapanesti sanatos si sa te bucuri de ele, iar noua poate ne faci un filmulet cu aburoasele cfr ruland pe diorama sa ne clatim ochii. Am avut ocazia sa vad si cele 3 LDH-uri prezentate mai sus. Niste bijuterii. Felicitari si lui Cristi Savin pentru realizari. Absolut impresionante.
 
Salut!
Acest automotor este derivat dintr-un LVT 171 cumva? Practic celebrul in TT LVT 171 ar putea fi ceferizat?

Multumesc frumos si scuze de intrebare, dar este o reusita aceasta piesa:) si ma gandeam ca poate...
 
Cele trei LDH-uri au fost realizate de Cristi Savin, cu modificari complete de caroserie. Mai multe informatii se pot obtine de la el. Sincer nu mai stiu de la ce modele a folosit partea mecanica.
Automotorul a avut la baza un model Brawa, cum se vede si in prima poza.