Pasiunea mea :Trenuletele electrice -Caile Ferate LA S&D

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Iar in ceeace priveste liniile,macazele,incrucisetoarele,incrucisetoare cu macaz si altele sunt foarte multe asa ca garniturile vor avea pe unde sa ruleze toate simultan fara probleme ,sunt si gari ,triaje mai ramine doar de facut diorama dar asta cind vom gasi un spatiu mare ,pina atunci mai stringem material rulant pentru complectarea garniturilor aferente si diverse accesorii ,gari,peroane,remize ,case,figurine,terasament etc :D
 
Foarte frumos!! Mai ales colectia de cisterne, care mie imi place f mult. Sper ca asta sa fie doar inceputul! De abia astept sa am si eu o colectie pe jumatate cat a ta. :wink: Insa..vreau sa le vad si acolo unde cred eu ca le sta cel mai bine: pe un traseu! :p
Cu ocazia asta vreau sa le transmit si celorlalti ca in fiecare seara ma uit pe acest forum si le admir munca. Multumesc baieti! Cu ajutorul vostru mi-am facut si eu o idee cam cum sta treaba.. si sper sa nu treaca mult pana cand voi deschide si eu un topic la rubrica asta :lol:
 
Pai pe traseu ruleaza dar sa stii ca garniturile sunt structurate si nu se amesteca intre ele ,de exemplu la cisterne sunt 3 garnituri diferite cele pe 2 osii (europene),cele pe boghiu dublu(europene)chiar daca este numai unul(esso)fiind pe drum si alt frate de al lui sub alta sigla ,si cele americane,iar la fiecare garnitura locomotiva aferenta ,europeana sau americana
 
Din pacate de la sedinta foto a lipsit motivat o locomotiva diesel care imi este tare draga BR 130 Ludmila care se afla la reparat si speram ca va veni inapoi plina de vigoare si forta ca pe vremurile ei de inceput noi speram sa se faca bine cit mai repede pentru motivul ca ne-am hotarit sa refacem garnitura Transsiberiana CARE A CONSACRAT-O CA LOCOMOTIVA ,VOM VEDEA PE UNDE GASIM VAGOANELE RESPECTIVE :D