Mda...chiar m-am contaminat

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Da, asa mi se pare si mie, ca e mai mic.. Mi-a spus tipa de la OMV ca au mai avut o macara, cu niste butoaie colorate :lol: ...Cred ca e vorba de cea din pozele de pe topicul tau, cea pe care ai adaptat-o pe vagon.
 
Ultima achizitie, BR189. De fapt, e primita de la cativa prieteni 8)







Sa o stapanesc sanatos! :D :D
 
Sincer?..Le-am curatat frumos, le-am pus pe fiecare in cutiutele lor, la fel am procedat cu sinele, pomisorii, masinutele si le-am spus sa astepte cuminti mutarea in noua casa, unde vor avea o camera de 13,5 mp doar a lor!
Insa asa imi vine cateodata sa le instalez, chiar si numai ptr cateva minute....
Sper ca voi stati mai bine la capitolul creatie si va doresc numai succese, tuturor!!
 
:D Astazi, ca tot am fost singur pe acasa, le-am scos la o tura mica. Doar asa, sa se mai invarta vaselina in boghiuri :p
 
Salut si bine v-am regasit!
Am avut putin timp liber si am profitat de el...astfel, am facut mici modificari unei garnituri de trei vagoane pentru persoane. Si anume, pentru ca se apropie iarna, iar ziua e tot mai scurta si se intuneca foarte repede, m-am gandit ca si calatorii mei sa beneficieze de vagoane iluminate.
In primul rand, am dezasamblat vagonul:




Apoi, am lipit rigleta cu SMD-uri in corpul vagonului:




A urmat lipirea lamelelor super-elastice pe sasiul vagonului, ajustare si cositorirea firelor pe lamele, dupacare asamblarea la loc a vagonului:







 
Pentru ca a facut oarecum parte din ce inseamna Calin_CBR pe acest forum, vreau sa va spun ca Filipa, pisicuta ce apare la avatarul meu, a murit eutanasiata luni, din cauza metastazelor si avand varsta de 13 ani fara cateva luni. Desigur, dupa 13 ani te atasezi de orice, mai ales de un animalut care te iubeste neconditionat...si esti foarte trist atunci cand nu mai e langa tine. Am vazut ca si alti colegi au avut de curand astfel de pierderi, dar in rest, totul merge mai departe.
Asadar, printre altele, sa prezint si aici ce am mai achizitionat de un an incoace:
Renumitul Taurus cu probleme, care asteapta bicolorizarea farurilor si modulul de sunet:




care a primit patru vagoane IC - doua de cl. II, unul cl. I si un vagon restaurant. Toate au fost iluminate corespunzator cu riglete din "farmacia" lui Rally











 
Un vagon pentru curatat sinele - foarte util pentru mine! - dar pe care doar BR 189 cu caucioace pe doua roti poate sa-l traga :-x :-x


 
@Calin -Cbr : Misto pozele nocturne, ai facut treaba buna
Cu pisica te inteleg, am si eu animale , una in special pisica, o cheama Narcis Marcian si cu numele ei apaream pe ...alte forumuri.
alt animalut este un pekinez orb complet, l-a gasit nepotul mergand in cerc pe linia de tramvai, era condamnat la moarte sigura, dar si azi traieste bine mersi, are cosul lui...
 
Montalbano, toate sunt trecatoare pe lumea asta ...si pisicile si catelusii si trenuletele, pana si chiar noi, care credem ca controlam totul. Imi place doar sa cred ca Filipei nu i-a lipsit nimic cat a trait si ma simt vinovat pentru ca a inceput sa fie trista si sa sufere cand ne-am mutat...
In legatura cu materialul rulant...sper sa fac cat mai repede rost de bani, sa pun sunet pe BR 182. Atunci o sa pun si filmulete (cel putin o sa incerc).
Spune-mi, te rog, in Timisoara sunt ceva magazine specializate pe modelism feroviar?