Colectia mea de vagoane CFR calatori (HO)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

aquino

Active Member
Trenulist
27 Martie 2008
189
1
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Va prezint colectia mea de vagoane CFR calatori in ordinea numerelor de pe tricou adica in ordinea achizitiei

Vagon cuÂşetă de tip Y clasa a II-a al CFR Sachsenmodelle cod:74552
51 53 59-50 016-9


Vagon cuÂşetă de tip Y clasa a II-a al CFR Tillig cod:74521E
51 53 59-50 048-2


Set de două vagoane, cuÂşetă Âşi clasa a II-a CFR Tillig cod:625626
51 53 59-50 038-3

51 53 20-50 110-6


Vagon supraetajat clasa a II-a CFR Piko cod:53132
50 53 26-26 082-3


Vagon cuÂşetă Bcm CFR Heris cod:17020-1
51 53 50-70 002-3


Vagon de dormit T2S CFR Heris cod:17020-2
50 53 71-31 046-5


Vagon cuÂşetă de tip Y clasa a II-a CFR Sachsenmodelle cod:74345
51 53 59-50 024-3


urmatoarea achizitie: Vagon de dormit - Roco 45064
 
pentru mine este foarte impresionanta...si presupun ca la asa vagoane ar trebui sa fie si macar o locomotiva pe masura lor....bravo si la mai mare!
 
e din setul de 2 vag unul cuseta si vagonul asta de clasa a 2-a
l-am luat anul trecut
dar vezi ca e unul de vanzare aici pe forum cere pe el 200 si ceva echipat si cu lumini parca
 
a venit Mosul si la mine
setul de 2 vagoane AVA200 clasa a II-a CFR Amintiri Feroviare Models cod:25001a,25001b

61 53 21-90 001-6


61 53 21-90 004-0


vagoane ce merita sa le aveti in colectie
sunt foarte bine realizate
 
salut
revin cu noutati in colectie
ceva ce mi-am dorit de mai mult timp

setul de vagoane etajate Sachsennodelle cod 97370A si 97370B:




50 53 26-17 073-1 TE 19a


50 53 26-17 074-3 TE 19c


50 53 26-17 075-5 TE 19d


50 53 26-17 076-6 TE 19b
 
Uite ca de astea nu stiam, stiam doar modelul de TE de la tillig.
De curiozitate, de unde l-ai luat (de fapt in primul rand le-ai luat de noi) si la ce $$?
Eventual pm daca nu vrei sa faci reclama, dar m-ai facut foarte curios, ca cele de la tillig nu prea se mai gasesc pe nicaieri (de noi).
 
Hai ca dupa ce m-am mai uitat putin pe net, am o mare nelamurire (sa-mi scuzati ingoranta, probabil ar trebui sa stiu, dar mai bine iau acuma o bila neagra si sa stiu pe viitor decat sa raman asa): care este legatura intre Sachsenmodelle si Tillig ? ca vad ca pe internet de cele mai multe ori sunt legate intre ele; si la ei a fost preluare prin faliment alea alea ?

referindu-ne acuma la vagoane, astea sunt cele de la tillig ? ca parca tineam mine ca aveau sigla noua de la cfr (sobolanul); este insa posibil sa fac confuzie cu 26-26 de la piko, unde sigur erau cu sobolanul, dar parca si cele de la tillig aveau aceeasi sigla
 
aquino a spus:
salut
revin cu noutati in colectie
ceva ce mi-am dorit de mai mult timp

setul de vagoane etajate Sachsennodelle cod 97370A si 97370B:



e....beton,da,...ai luat si DA-ul balast cu ele?
 
Salut prieteni,
Vad ca mi s-a sters mesajul in care scriam unde se gasesc aceste vagoane. Ok. Imi pare rau daca am suparat pe careva cu mesajul meu.
Cand apar modele rare eu cred ca e bine sa stim unde le gasim. Imi pare rau ca suntem obligati sa discutam doar despre cei care isi fac reclama pe forum cu bani. Cred ca in acest fel optiunile noastre sunt limitate si nu asta ar trebui sa fie interesul comunitatii.
Celor care mi-au scris in privat nu le pot raspunde caci nu pot deschide mesajele :-?
 
Catalin,tot e bine k macar stim pe cine sa intrebam dak vrem sa ne luam vagoanele.adik pe tine si nu cred k va fi vreo problema sa ne dai linkurile nu?
Aquino nu pot decat sa te felicit ptr colectia ta C.F.R.iti urez sa devina cat mai mare. ;-)
 
Salut piciule din Galati,
Ma bucur sa te vad.
Nu pot deschide mesajele private.
Codul acestor vagoane este Tillig 97370.
Cautati pe google.
 
CatalinP a spus:
Salut prieteni,
Vad ca mi s-a sters mesajul in care scriam unde se gasesc aceste vagoane. Ok. Imi pare rau daca am suparat pe careva cu mesajul meu.
Cand apar modele rare eu cred ca e bine sa stim unde le gasim. Imi pare rau ca suntem obligati sa discutam doar despre cei care isi fac reclama pe forum cu bani. Cred ca in acest fel optiunile noastre sunt limitate si nu asta ar trebui sa fie interesul comunitatii.
Celor care mi-au scris in privat nu le pot raspunde caci nu pot deschide mesajele :-?

Salut,

citesc acest subiect acum, nu stiu cine ti-a sters mesajul dar daca a facut-o, a fost din greseala.
Nu este interzis pe forum si nu a fost niciodata, sa discutam de unde ne-am cumparat x si y, atata timp cat nu intra in categoria reclama directa in mod voit. Daca as cauta acum pe forum as putea demonstra ca sunt zeci de mesaje in care se spune, am cumparat x de la y si mesajul nu a fost sters.
Faptul ca tu prezinti ca ti-ai cumparat produsul x si cineva te intreaba de unde, iar tu ii raspunzi nu intra la categoria reclama directa, deci nu este interzis.
Daca ti-a fost sters mesajul cu siguranta s-a facut din greseala sau dintr-o eroare a forumului.
Te rog sa repostezi ceea ce a fost sters
(nu am scris asta pe pm pentru ca ai zis ca nu le poti citi).
 
Fain vagonul, si ma uit cum acest vagon poseda o inmatriculare noua fata de vagonul scos de Tillig acum 4 ani. Acum 4 ani era scos vagonul TE102 ci sigla sobolan si scris TIMISOARA dedesupt. Acuma vad sigla CFR simpla si seria TE 19. Avem in fata o reeditare cu alta serie. :)
 
Buna am ramas impresionat de colectia devagoane felicitari . Foarte frumoase. Imi spui si mie te rog de unde le ai pe toate ca vreau si eu sami fac colectia personala numai cu vagoane cfr.
 
Scuze ca nu am facut bine afirmatia pe mine ma intereseaza sa le cumpar si sa vad de unde le iau . Pai eu asi vrea cu autorul care a facut machetele ca sa pot intra in legatura cu el