Trenurile mele

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
mai CATALIN ,la asa o macheta mare ,nu ai pus si tu o placa turnanta si o remiza ?
eu cred ca ai destul loc unde sa le asezi.
 
oricine iti poate da sfaturi.....in final conteaza ce hotarasti tu.
la placa turnanta = logic doar un fleischmann (depinde doar pe ce model de linie iti faci macheta :cu terasament sau fara
iar la remiza as alege una cu 6 locuri (eu as prefera pe cea care a folosit Bogdan I ---dar nu se mai gaseste ca nu se mai fabrica),dar ai putea pune doua de trei locuri.
 
pentru a doua gara (cea mica din desenul tau), eu as folosi setul de la faller compus din gara cu depozit de materiale,peron si remiza cu un loc.
 
gaby7291 a spus:
oricine iti poate da sfaturi.....in final conteaza ce hotarasti tu.
la placa turnanta = logic doar un fleischmann (depinde doar pe ce model de linie iti faci macheta :cu terasament sau fara
iar la remiza as alege una cu 6 locuri (eu as prefera pe cea care a folosit Bogdan I ---dar nu se mai gaseste ca nu se mai fabrica),dar ai putea pune doua de trei locuri.

Si unde le pui?

La ce renunti?
 
gaby7291 a spus:
mai CATALIN ,la asa o macheta mare ,nu ai pus si tu o placa turnanta si o remiza ?
eu cred ca ai destul loc unde sa le asezi.

unde le pune?sub diorama?
ca sa puna o placa turnanata ii trebuie numai ptr ea 500 mm...fara sa mai
punem la socoteala linia din fata remizei si lungimea remizei,adica fo´
90-100 cm...si la R2 -urile de le are nu prea vad loc :roll: