TRR (Tycoon Railroad)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
mai...unii isi cumpara locomotive sa le ruleze si/sau sa le admire...altii sa le ruleze si/sau sa bata cuie cu ele :p
 
cosmin78 a spus:
faceam si eu aluzie la "metalicele" lui obiwan :p ,dara vaz ca inca nu percuta :evil:

pentru ace cu gamalie de hartie, recomand plasticul de Roco. Rezista, daca puneti si o perna intre :D :D :mask:
 
parerea mea este ca motorul de la BR96, mascat cu atata subtilitate este de la stergatorul de parbriz de la un Kamaz, ca sa nu zic ca de la un Kraz, iar becurile sunt becuri de bord de la respectivele camioane. In ceea ce priveste pinioanele, acestea cred ca au fost clonate dupa cele din ceasul desteptator al lui Wilhelm Marklin.

Cuiele intra fara probleme, metalul fiind cred antimoniu luat din curte de la Carfil.

@tyco - scuze pentru divagatie
 
..sau o bucata de lemn de balsa.
bag de seama ca Vali este traumatizat pe psihic de Roco...ti-a sarit vreuna de pe linii si ti-a deranjat digestia? :p
 
Deci Zil-ul si aburoasele Roco partea 1 :lol:
mk_cv_06.jpg
 
Nenea din Arad, m-ai spart cu ZIL-ul ala! Ceva scara, sursa, scor, ca e beton, rugam frumos! Aprinzi fitilul si furi dinamita??????????
 
Pai e o gramada de modelisti dintre care unul Michael care l-a facut si il prezinta frumos:
http://www.internetmodeler.com/2001/january/armor/zil_cv.htm
Cand eram si eu pe "afara" am vrut sa iau ceva CCCP si le-am cerut parerea, doar ca m-au speriat preturile :lol:
De asemenea astept pe tyco sa prezinte evolutia dioramei personale, poate i-au venit ceva idei de lka cremaliera celei facute in incinta Roco la patea cu diferena de nivel :D
 
O noutate (si raritate) la mine in colectie. Obi, machete dinastea spuneam eu ca imi palce sa adun. A fost modificata de proprietarul anterior, insa nu ma deranjeaza pt ca oricum o asteapta un rk masiv...BR12 Liliput...

Cateva detalii...

Comparatie...142 cu 230:

Toate cele bune!