halta mea

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Asa am zis si eu ca era chiar cocheta, un pic acolo citeva mici modificari si era chiar reusita. 8)
 
Da, ar fi bine o linie de garare pe partea garii, in prelungirea cladirii garii sa puna depozitul cu linia de garare, o schita noua ar fi ok.
 
pai mie imi place tare mult modelul asta nu conteaza ca este mahano
mehano am avut si mai am si chiar imi plac pnt ca au motoarele mai puternice ca piko sau roco. si daca iti povestesc cum am testat asta ai sa spui ca sunt nebun, cat despre vagoane sunt sincer ..............
 
OK,OK ....nu vreau sa stric la nimeni bucuria cu Mehano ,dar mie personal nu-mi plac .Aburoasele sunt o baza buna pentru a fi perfectionate ,dar locomotivele diesel nu merita denumirea de model .Cel putin daca le compari cu Atlas ,Genesis ,Proto2000 etc.Dar acestea sunt si foarte sensibile ,asta este drept.
Si de vagoanele Mehano ,mai bine nu spun nimic......
Apropo Mehano :In Romania sunt posibilitati de a se cumpara si alte produse ? Kato,Atlas ,Genesis ......
 
@sANTAFEFAN
Vezi uite asa se strecoara informatii aiurea despre un producator :-x ... generalizand.
E drept, li s-a dus buhul de naspa (aceeasi greseala si la lima vechi ) din cauza startseturilor ieftine si superstilizate, cu roti de plastic la vagoane.
Ai vazut vreodata un model PRESTIGE MEHANO ?
Nivelul de detaliere , sisteme iluminare, motorizare, digitalizare, sunt net superioare multor modele piko sau roco de colectie si chiar BRAWA (vezi BR119 )
rally
 
Mehano are meritul de a fi creat intr-adevar startseturi de pret scazut, unde fireste nu putem avea pretentii de calitate deosebita, dar care se pot constitui intr-un inceput pentru orice copil pasionat de trenulete, care va deveni posibil om mare pasionat de trenulete si va trece la alte tipuri de modele, ceva mai scumpe si mai detaliate.
Oricum acele modele sunt (dupa parerea mea) mult mai educative decat "locomotivele albastre si vorbitoare" care au starnit pasiune printre cei mici datorita unui desen animat.

Mehano are locul sau pe piata, nu poate fi contesta de nimeni, si ca o opinie "FRET" arata impecabil.
 
rally a spus:
Ai vazut vreodata un model PRESTIGE MEHANO ?
Am vazut ,chiar mai multe..... :mrgreen:
Eu vorbeam de "modele" americane ,si aici Mehano nu a trecut de stadiul de jucarie .Daca ar produce si modele americane calitativ cum ar fi de exemplu Blue Tiger ,ar avea sanse bune la mine .Bineinteles ca cunosc seria Prestige ,si am mai scris parca "dincolo" pe forum odata :Mehano poate si altfel,vezi Blue Tiger de exemplu .
Am si un Mikado si Pacific Mehano ,cumparate la inceput.Merita banii ,deoarece nu au fost scumpe.Dar pe viitor nu am sa mai cumpar Mehano ,cel putin pana nu scoate ceva asemanator cu Blue Tiger ,G2000 sau Class66.Am avut si un TGV Mehano .....iarasi foarte bun la raportul pret/calitate.
Deci m-am referit STRICT !!!! la modelele diesel americane (si vagoane americane).Dar pentru joaca (sau ca start set )sunt bune ,aici suntem de aceeasi parere :mrgreen:
 
laur a spus:
locomotivele pe care le detin

salut
cind ai sa desfaci aceasta locomotiva,te rog sa pui poze, ca as vreau sa stiu cum se desface acest model pe care il am si eu,pt ca trebuie sa-i montez un decodor cu sunet si un generator de fum,eventual as vrea sa-i pun si lumini, ca a mea nu are. nu ma prea pricep la desfacut locomotive......
:bye:
 
@gaby7291
daca e acel roco de startset, apuci carcasa de la mijloc , cu 2 degete si-ii indepartezi usor peretii de sasiu, care daca il intorci cu rotile in jos, va cadea singur, dar ai grija, nu de la foarte mare inaltime... :wink:
Pentru sunet, nu prea ai loc, decat daca-i schimbi sistemul de iluminare, si difuzorul rotund de la decodor cu un 440.
rally
 
nu, este BR80 varianta cu toate bielele(varianta eurotrain),dar nu are lumini. ESU face un decodor cu sunet pt BR80 si l-am comandat deja.pt lumini ma gindesc sa fac niste improvizatii: in fata sa-i pun niste felinare functionale (de la alte modele de locomotive cu abur) iar in spate ar trebui sa-i dau niste gauri,dar nu am cu ce :( :p
 
ESU 52413 acum daca e bun bine daca nu iarasi bine,ca l-am comandat deja. :D :p