Tomberonul cu HO.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Experiența mea cu "verișoara" ei BR64 nr.art.62200 n-a fost chiar cea mai plăcută din cauza foarte frecventelor pierderi de contact cu șinele, cu toate că 4atru osii din 5inci sunt dotate cu culegătoare de curent și, evident, aveam grijă să fie toate roțile curate. Până nu i-am montat un decodor tOm cu powerpack n-am avut parte de rulare frumoasă.
 
Ultima editare:
Interesanta, oricum. Seamana foarte tare cu succesoarea centralei z21 pe care o am acum. Chiar si simplul fapt ca are partea de wi-fi inclusa si nu trebuie inca un router separat, e un castig.
 
Felicitări pentru achiziții și pentru realizări!
41.gif

Mi se pare mie sau 01.1062 chiar are decalajul corect de 120 de grade între roțile de pe dreapta și cele de pe stânga? :cool:
 
Sincer eu unul sunt un pic dezamagit de cumparatura facuta , aveam asteptari mai mari la raportul pret/ calitate, dar nu vreau sa mai comentez pentru ca apoi o sa zica lumea ca sunt prea carcotas.
Si eu m-am chinuit cu plugul foarte mult , si ma chinui cu acel "zambet al locomotiveI" , nu vrea deloc sa fie serioasa , tot zambeste .:D:D:D
 
Aveti dreputl la retur pentru un produs defect (de fapt pentru orice achizionat on-line) si platiti doar curierul pentru transport.
Am locomotiva nr 62-0746-8 produsa tot de Albert si nu are acest defect, cred ca ati nimerit una cu probleme...
 
Parerea mea e ca nu au de ce sa se supere, problema este la producator care trebuie sa inlocuiasca un produs defect.
 
Si eu cred ca ai nimerit un produs cu rotile descentrate , poti cere pe baza filmuletului inlocuire complecta sau a pieselor defecte ( adica toate cele sase osii ) , le inlocuiesti pe rand si vezi care a fost descentrata sau descentrate .
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

[img=https://www.youtube.com/watch?v=V40pvjm3ttI]View: https://www.youtube.com/watch?v=V40pvjm3ttI[/img]

In filmuletul de mai sus se vede la minutul 3,42 cum una din rotile de la tender nu atinge sina si nu se invarte . Deci si la case mai mari sunt probleme .
 
Parerea mea e ca nu au de ce sa se supere, problema este la producator care trebuie sa inlocuiasca un produs defect.
Salut,
Treaba este ca TOATE loko Albert is la fel...
Cei de la Albert NU au adus nici o imbunatatire vechiului Tillig...adio si n-am cuvinte !
Marius.
PS:
Ca si in cazul MTB, e doar vina modelistilor si colectionarilor de CFR-uri ca se multumesc cu ...jumatate de masura !
PPS: Eu mi-am intrebat un bun prieten daca el si-ar cumpara un autoturism care are defecte din fabricatie...asta ca sa extrapolez...bineanteles ca mi-a raspuns ca nu...
 
  • Like
Reacții: anvo5555