Colectia mea de machete feroviare

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

ghita2

Member
11 Ianuarie 2010
30
0
Timisoara
LOCATION
Timisoara
Salutare tuturor.Va prezint ceva poze din colectia mea de machete, scara Ho. Unele machete au fost vopsite la Domnul Savin de la Braila.
 
Felicitari, frumoasa colectie si la mai multe. Unele locomotive prin schema lor de vopsire/transformare sunt chiar interesante! Este fantezie. Respect si spor in continuare
 
buna,

un TRAXX CFR, ca model fictiv, e chiar ceva deosebit - plus ca acea forma de cutie se potriveste cu epoca aleasa si schema de vopsire... ceva din seria "cum ar fi putut sa fie"... :D
 
buna,

cred ca gresesti, dupa profil pare TRAXX, 140 sau 160AC cu prima versiune de cutie neoptimizata pentru ciocniri...
 
salut

Un pic off topic: am fost si eu la dl Savin la Braila... merita kilomeytrii facuti si am ramas impresionat de migala si de fantezia in a crea realitati din vopsele si plastice...

intrebare: grupul ferociar Roman este un BR cat? (eu inca le incurc).

Toate bune! felicitari, arata frumos de tot
 
salutare tuturor, locomotivele br 218 nu mi-au placut originale si m-am gandit sa le vopsesc una GFR si una de calatori alb albastru. Inainte de a le vopsi m-am consulatat cu domnul Savin daca arata bine . iar cea de a treia locomotiva este un br 185 culoarea alb cu capetii rosii si face parte dintr-un startset cu tot cu vagoanele etajate, metronom.