EA bulgareasca

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

hgdan

Well-Known Member
Trenulist
14 Martie 2008
929
0
Cluj Napoca
www.hgd.ro
WEBSITE
http://www.hgd.ro
LOCATION
Cluj Napoca
A sosit in cele din urma si versiunea bulgareasca de la AF Models, cateva fotografii:
DSC_0650.jpg
DSC_0652.jpg

DSC_0655.jpg

DSC_0656.jpg

DSC_0657.jpg
 
Ar fi de remarcat ca avem de-a face cu cea de-a treia versiune de fata a matritei EA-ului.
Lipseste priza de multipla, furtunele sunt aliniate, desi exista flansa de cupla centrala. Vine direct cu pantografele noi, (desi saniile bulgarilor nu sunt ca la CFR ci in genul tramvaielor V3A), dar una peste alta bulgarii ar trebui sa fie multumiti.

Deci, iata ca in mai putin de un an au aparut 5 versiuni de EA, cu modificari clare ale matritei si imbunatatiri ale accesoriilor (cel putin pantografele).
Way to go A.F....
 
buna,

ma inseala poza sau la locomotiv bulgareasca se vede mai pronuntat imbinarea de la matrita dintre fetele laterale si fata frontala a cabinei?
 
buna Florin,

poate ca noua fata frontala de la EA, cu furtunele aliniate se ajusteaza mai prost la matrita... oricum, mi se pare ciudat.

dupa cum stii, eu nu o am decat pe 40-0520-3 si la ea... linia abia se distinge...

cum e la cea in schema "Delfin"?
 
Exista posibilitatea ca si schema de culori in combinatie cu iluminarea in poza sa accentueze acea imbinare. Cum cel putin eu am vazut-o doar in poze, tot ve pot face e sa emit presupuneri.