V 60 Trix

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

andreiul

Well-Known Member
Trenulist
21 August 2008
1.698
5
Bucuresti
www.cheetah.ro
WEBSITE
http://www.cheetah.ro
YAHOO
andreiul_babaul
LOCATION
Bucuresti
Salut tuturor!

Iata inca o masina pe care mi-o doream de ceva vreme: V60
Bucuria a fost si mai mare pentru ca m-am ales cu un model foarte reusit, venind din epoca III, DB, facut de cei de la Trix.

Masina vine cu decodor cu 21 de pini (ESU), precum si cu cuple actionate digital (independent fata-spate).

Masina este una "sovietica", in adevaratul sens al cuvantului. Chiar daca incape pe mana unui copil de 3 ani sau o uitati mergand in nestire, sansele sa se strice sunt minime. Balustradele sunt din metal, iar angrenajul este imposibil sa se defecteze, deoarece este integral metalic. Este o masina facuta cu simt de raspundere, asa cum se faceau odata.

Si acum, poze:




















 
Frumoasa masinaria, are tot ce vrei! inclusiv o scama antrenata la a treia roata din ultima poza. Cred ca ruleaza bestial, cei care au Trix sunt in general foarte multumiti de mecanica si aderenta. sa te joci pana la adanci batraneti cu ea!
;-) ;-)
 
Sal Andrei,
Pune si tu niste fotografii cu interiorul masinii asa cum ne-ai obisnuit.
Ma intereseaza din punct de vedere constructiv: transmisie cardane pinioane si decodorul cu 21 de pini unde si cum este montat.
 
salut, din pacate momentan am aparatul la incarcat (am ramas fara acumulatori dupa sedinta foto); pana fac poze, iti pot spune urmatoarele:

- motorul este asezat vertical in dreptul inscriptiei "DB" de pe cabina
- transmisia este realizata prin intermediul pinioanelor (metalice)
- decodorul este asezat vertical in partea din fata a masinii, iar mufa decodorului este plasata (evident, tot vertical) undeva in dreptul primei balustrade