ARTA SI TEHNICA: BR 01 TRIX

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

obiwan

Well-Known Member
Trenulist
24 Aprilie 2008
2.684
1
cluj
LOCATION
cluj
Va salut trenulisti! Intr-o zi neagra pentru parlament ca si carcasa acestei masini, m-am scos afara sa fac poze locomotivei BR 01 Trix.
Pretul nu are de a face cu criza, daca te gandesti ca este un model plasat de producator la 399 Euro. Consider ca am facut o afacere buna, HG Dan oferindu-mi cadou un Generator de fum Marklin, special pentru 01 TRIX, care de fapt e transformat de concern pentru DCC
 
Barbatilor le mai place sa se uite si pe dedesubt, cand iau o masina,loko sau nevasta :D
 
Sunetul e OK! are loc cat China in tender si difuzorul este mare, permite redarea si pe frecvente mai joase fata de alte instalatii de gen. Deasemenea, volumul este optimizat, nu trebuie sa te apropii cu urechea pt a asculta.
tot la elemente pozitive as enumera :
Propulsia- motor C sinus, super silentios( aproape ca nu se aude)
Calitatea vopsirii elementelor de metal- nu are depuneri in valuri, vopselele sunt semi-mate, nu sunt prezente bule si alte scame.
Metal-prezent aproape peste tot, cu exceptia marchizei si placii cu carbuni de pe tender.
Element negativ: la introducerea pe deasupra a generatorului de fum( nu necesita demontarea cazanului) trebuie ajustata lipitura de fludor de pe cilindrul generatorului, ca altfel intra greu si daca forteaza se poate compromite.Dar va da Dan altul, ca e baiat bun...