primele mele vagoane marklin

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
G

gaby7291

Guest
de curind am intrat in posesia unor noi vagoane marklin HO,fiind si primele care le am de la aceast producator. ele fac parte din setul MAXHUTTE DB epoca IV/V, si impreuna cu vagoanele roco (tot Maxhutte) am o garnitura de 10 vagoane (4 marklin si 6 roco). totusi nu stiu ce ce locomotiva sa-i pun acestei garnituri.
vagoanele sint foarte bine realizate,detalii foarte fine,singura problema ar fi pretul de 50 de euro setul,la care mai adauga si costul rotilor pt curent continu DC (si eventual al cuplelor pt ca ele au cuple marklin)
poze cu vagoanele marklin


va urma
 
Cupla este compatibila cu cea standard, doar ca este cupla scurta, asa ca nu este obligatoriu sa le schimbi.

Eu am primit intotdeuna vagoanele Maerklin cu roti pentru DC daca am specificat pe comanda, fara costuri suplimentare.

Este posibil sa gasesti majoritatea produselor Maerklin si sub sigla TRIX , echipate direct pentru DC. Daca dezlipesti eticheta TRIX se vede sigla Maerklin :|

Mult succes la colectie, ma bucur sa mai vad si produse HO de top :!:
 
hgdan a spus:
Este posibil sa gasesti majoritatea produselor Maerklin si sub sigla TRIX , echipate direct pentru DC. Daca dezlipesti eticheta TRIX se vede sigla Maerklin

nu chiar majoritatea.....sau cind un vagon care se gaseste la ambele marci teoretic, in momentul in care vrei sa-l cumperi de la trix afli ca nu mai e pe stoc, deci trebuie sa cumperi un marklin, daca iti doresti acel model de vagon.