Locomotivele EA ale AF: pot tracta 17 - 19 vagoane ?

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

kltrainlover

Well-Known Member
Trenulist
21 Octombrie 2007
329
1
Cluj-Napoca
LOCATION
Cluj-Napoca
Salutare tuturor !
De mult aveam o intrebare in minte ( raspunsul la ea este foarte important pt mine) dar nu am reusit pana acum sa o materializez intr - un topic.
Vreau sa ii intreb pe toti colegii de forum care au informatii ( de preferinta verificate = testate , presupuneri pot face si eu) daca o locomotiva electrica EA 060 produsa de Amintiri Feroviare ar avea o problema in a tracta o garnitura lunga de 17 – 19 vagoane de calatori contemporane ( pe boghiuri ) adica gen Y –uri sau AVA .
Eu am testat pe circuitul meu oval tractarea a vreo 11-12 vagoane tip Y si le trage fara probleme. Banuiesc ca nici la 17 – 19 vagoane n-ar fi vreo problema dar nu strica sa mai aud si alte pareri / experiente.
Precizari :
1. ma refer ( in intrebarea mea ) la tractarea unei garnituri calitative de 17 – 19 vagoane adica de vagoane noi ( Roco, AF, ACME , etc) cu un rulaj foarte fin si bun ( nu de Piko , Schicht sau alte vagoane - din anii 80 - cu rulaj greu ).
2. ma refer ( in intrebarea mea ) la un rulaj cu totul moderat = o data la o luna spre exemplu, nu toata ziua si nu multe ore pe zi ( o ora, sa zicem ).

 
Multumesc !
Ma ajuta mult aceasta proba live.
O singura precizare. Ai incurcat linkul :lol:
Iata-l pe cel real :
https://www.youtube.com/watch?v=jJXF5CvH4yA
 
  • Like
Reacții: MeMe