Noua locomotiva a CFWR

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Wesley

Active Member
7 Octombrie 2010
163
1
Resita
LOCATION
Resita
Sallutare si bine v-am regasit dupa mult timp de repaus!.In acest nou topic,vreau sa va prezint noul membru al cailor ferate (CFWR).Am asteptat achizitionarea acestei locomotive de foarte multa vreme,si uite ca in sfarsit a ajuns in depoul meu.Locomotiva este nou-nouta,nu este rulata deloc si isi va incepe activitatea abea in seara de revelion!
Se pare ca va intampina trecerea in noul an cu rularea de rigoare pe diorama mea.Dupa o perioada mai lunga de rulaj si teste,isi va intra in rol cu adevarat!

Sa lasam putin vorba la o parte si sa va prezint mica bestie proaspat sosita!!

:lol:

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

ASA,DECI! Se vede in poza despre ce este vorba...

BR 119 PIKO EXPERT!

Avand in vedere ca nu este prima locomotiva expert,nu ma asteptam sa fiu asa surprins de detaliile acesteia,insa,va pot spune cu cel mai mare drag, ca am ramas direct surprins de numarul detaliilor detinute!
Modelul este masiv,extrem de detaliat,un sistem de cupla foarte ingenios care se misca odata cu plugul acesteia,foarte bine gandit de altfel deoarece miscarea cuplei nu este limitata de o anumita gaura!
Sa nu lungesc vorba,in cateva cuvinte pot spune ca este un model exceptional,si il recomand tuturor!
Are onoarea de a ocupa locul 7 in depoul meu alaturi de urmatoarele locomotive! Le voi prezenta scurt,doar prin nume iar cu ocazia unui timp liber mai lung,probabil ca le voi pune si celorlalte cate o fotografie ''de buletin''

Este in depou alaturi de urmatoarele 6:

BR98 PIKO , BR212 Roco, V100 Roco, BR182 PIKO ,BR185 PIKO, G1206 PIKO EXPERT

Cam atat pentru azi! SARBATORI FERICITE IN CONTINUARE,MULTA SANATATE ,FERICIRE SI O TRECERE CAT MAI BUNA IN NOUL AN! VA UREZ LA MULTI ANI!!

ALEX ''Wesley''
 
Sa o conduci sanatos si la mai multe! As mai cumpara si eu dar am alte prioritati.
Te prind din urma orice ar fi! :D
La multi ani! Un 2014 plin de achizitii! :D
 
Alex baiete,am luat atentionarea ta ca atare :D .Si eu iti doresc cat mai multe in colectie!In ceea ce priveste depasirea mea,iti urez succes si cu acest lucru :).Dar totusi,sa nu uitam ca si eu is in ''alergare'' :lol: :lol:

Sanatate si LA MULTI ANI!!!! Sa ne auzim in 2014 cu cat mai multe!!

Astept parerile voastre:)

Ceao
 
Felicitari Wesley pentru frumoasa achizitie. Modelele BR 119 din gama Piko Expert sunt o serie reusita care intr-adevar prezinta un numar considerabil de detalii si care scot in evidenta liniile frumoase ale acestui submarin pe sine. Sa il stapanesti sanatos si la mai multe achizitii in noul an 2014. Felicitari pt model! La Multi Ani!
 
@Electricul: multumesc frumos!Asemenea,iti doresc un an nou plin de bucurii si achizitii si sa ne reauzim cu drag aici cu noutatile dorite!!Sanatate si numai bine!

Cu respect

Alex ''Wesley''
 
@Big_boy: multumes frumos!Sanatate,un an frumos si sa ne auzim aici intre noi cu noutati cat mai multe!! Sanatate SI LA MULTI ANI!!

VA SALUTA ''WESLEY'' :wink: