Locomotiva electrica Bombardier MAV TRAKCIO, Ho, Piko Expert

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Electricul

Well-Known Member
Trenulist
20 Decembrie 2008
726
1
Satu Mare
LOCATION
Satu Mare
Buna ziua stimati colegi pasionati. As dori sa va prezint, nu stiu daca chiar in premiera in Romania, dar cu drag, o locomotiva care mi-a intrat in colectie dupa o perioada de asteptare, in completarea colectiei personale. Este vorba de locomotiva electrica Bombardier Traxx, in varianta MAV TRAKCIO, epoca VI. Modelul in sine nu este o noutate ea fiind prezenta deja pe piata sub sigla firmelor ACME si Roco, din cate am vazut foarte frumos detaliate, deci aceasta prezentare nu vine in detrimentul celorlalte ci din contra in completarea seriei de Traxx-uri in culorile MAV. Eu am achizitionat aceasta locomotiva prin intermediul firmei de modelism din Satu Mare, modelshop. Locomotiva face parte din gama Piko Expert si cum am specificat anterior apare in culorile MAV, locomotiva 480 001, H-MAVTR. Modelul are un motor silentios, cu volanta, cauciucuri de aderenta pe doua roti si numeroase detalii frumos realizate la nivelul sasiului.Luminile se schimba in functie de directia de mers, alb/rosu, rulajul este silentios si lin. Interiorul locomotivei este de asemenea frumos detaliat, stergatoarele, scaritele de acces, grilaje, manere, tampografierea frumos realizata cu numeroase inscriptii. Greutatea locomotivei, fata de cea a locomotivelor de acelasi tip din gama Hobby este mai mare. Raportul calitate/pret este unul foarte bun, zic eu, si recomand acest model cu caldura si celorlalti trenulisti care doresc sa aiba in colectie o astfel de locomotiva frumoasa si la un pret foarte bun. Sper sa va placa. Cu respect