Diorama Muzeu

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Foarte fumos,pacat ca doar atunci cand este gratuita intrarea este multa lume :- :mad: .Cine doreste cu adevarat sa priveasca aceasta lucrare impresionanta si sa admire intreaga lucrare trebuie sa vina si in zilelele de vizitare :roll: .Va multumim pt. aceasta noapte minunata, la mai multe realizari.
 
E foarte frumoasa diorama, dar mie imi lipsesc copacii si tufisele, parca nu sunt destule, mai ales in zona tunelului.

Stima
 
Astazi intre 2 trenuri am fost la Muzeul CFR.
Am pierdut mesajul scris mai inainte, deci revin si punctez:
1. Diorama merita vazuta indeaproape!
2. REalizarea este impresionanta, per ansamblu! nu intru in detalii!
Am bilute negre:
1. Semnale care nu functioneaza!
2. Semnale care si-au pierdut perpendicularitatea!
3. Copaci doboriti de " tornade".
Din partea mea, data viitoare cind voi ajunge in Bucuresti, voi "dona" un set de pomi, poate cine stie, se va gasi vreun "gradinar" sa ii planteze pe undeva, sau in locul celor rupti sau smulsi. (ma refer la cei ce mai ruleaza cite un trenulet simbata sau duminica, pe diorama respectiva). Pina la urma daca noi, cei interesati nu facem "munca patriotica" diorama se va degrada cu timpul si ar fi pacat sa pierdem, credeti-ma, o "comoara modelistica".
Inca o data felicitari realizatorilor si mai multa atentie celor ce gestioneaza diorama!
Sa auzim de bine!
 
Azi am mai facut o vizita la muzeu.
Adresez inca o data felicitarile cuvenite realizatorilor.

Si totusi pare pustie diorama. "Nevietuita".
Niste vehicule pe sosele si prin parcari si niscai oameni prin curti si pe fiesce peron ar schimba atmosfera.
hi.gif
 
Foarte fain imi plac Ludmilele eu totusi observ ca cea noua e mai detailata, dar cea veche mi se pare mai frumoasa cu acoperisul gri si goarnele negre, poate ca aici au facut o miscare gresita cu acoperisul acela lucios.
Si totusi am de mentionat la diorama lipsa copacilor, mi se pare prea goala sau poate au trecut pe acolea taiatorii de lemne si au curatat tot ca sa aiba lumea lemne in frigul asta :)
 
Eu donez un canton tip MAV daca vrei, stiim ca sunt destule pe liniile din Ardeal. Si acuma am marimile reale a lor deci pot sa fac una daca se va expune.

Stima
 
Am facut si eu astazi o mica vizita Muzeului. Pentru a nu face si altii 2 drumuri ca si mine o sa scriu aici si programul de functionare.
Luni si Marti este inchis iar in restul zielelor de la 10.00 la 16.00 (am scris asta pentru ca am fost ieri pe la ora 18.00 si am fost degeaba)
Locatia este usor de gasit , mai ales daca va uitati la poza din paginile anterioare si despre pret , este 4 lei bilet intreg (atat am platit eu ) si de student am vazut ca este 1 leu pentru studenti (tot intr-un post anterior)
Daca vreti sa fotografiati mai costa 13 lei ( ma dusese pregatit cu bateria plina dar am renuntat)
Am fost destul de impresionat de dioarama dar si de ce mai vezi pe acolo. Recomand tuturor sa treaca daca au timp / drum :D
 
:confused: :confused: :confused: Felicitari! ! !

O lucrare foarte reusita. Stima tuturor celor care au participat la "infaptuirea" acestei minuni in miniatura :)

Revin cu o completare - trebuie sa o vezi live ca sa realizezi dimensiunile si volumul de munca investit.

Bravo baieti! ;)
 
Diorama Muzeu CFR
2 august 2016

[bbvideo=560,315]https://youtu.be/QMH4ITQ2SeA[/bbvideo]

[bbvideo=560,315]https://youtu.be/6yUtBwo7E1Q[/bbvideo]