MiniDiorama cu Port Industrial

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

ByOnu

Active Member
14 Iunie 2009
74
0
ROU Bucuresti
YAHOO
ThomasOnu_2008
LOCATION
ROU Bucuresti
Anul acesta am lucrat la o mini-diorama cu tema: port industrial vechi. Momentan este finalizata in proportie de 90%, restul constand in retusuri minore pe care o sa le fac cu timpul. :cool:

Cladirile (halele portuare/garajele industriale) sunt 100% hand-made.
Tampoanele si puntea sunt tot hand-made; pentru ele am folosit: betze de inghetata, chibrituri si scobitori.. masurate, smirgheluite si taiate desigur. :wink:

Initial planuiam pictarea peretilor dioramei pentru o priveliste in perspectiva, dar cum nu sunt pictor de meserie,.. m-am limitat la pictarea cerului in nuante naturale. :)
 
Scuze anticipate pentru calitatea pozelor. Voi incepe cu unicele poze pe care le-am facut in timpul constructiei. :razz:


 
Dioarama are si luminite, 3 LED-uri si 2 becuri, toate alimentate de un transformator de 4.9.

Aceasta dioarama imi va servi drept 'test' pentru viitoarele lucrari la diorama mea H0. ;-)











 
Felicitari! :wink:
Imi place ce ai relizat! ca materiale ai folosit ce ai gasit pe acasa!
chiar imi place! :D

Felicitari! :p
 
Multumesc foarte mult!! :eek: :razz:

Mi-a placut idea de a ma descurca cu ce gasesc prin casa. Pentru efectul de rugina merge si praful de caramida.

PS. vaporasul de pescuit este tot hand-made, dar 'not by me'. ;)

O poza de perspectiva:


Multumesc din nou.
 
Interesant! Realizarile home-made, cel putin din partea mea, primesc o mare doza de indulgenta... cam ca la arta abstracta... Daca pentru o realizare din prefabricate as fi spart geamurile cu pietre, la home-made totul capata alta valoare, alta dimensiune. Una peste alta opera este foarte reusita.
Bravo!