Ocolul dioramei in 80 de zile

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Da, din satelit geostationar. Orataniile sunt la cutie, abia asteapta sa-si faca de cap pe tarla :D
 
cred ca abia asteapta orataniile extraterestre sa-si vada suratele terestre umbland sub radiatii solare cu un numar ciudat de par de picioare....si fiintele extrastelare barfind.... ai vazut ma ce si-a tras maestrul obi pe planeta aia !!???
 
Adapost pentru tras vaca de tzatze :D






Si unul care-o taie spre crashma, cred ca e gaura-n aacoperis la licori :D




si o poza cu lumina sugubeatza:
 
oh, milyen szép
blumenmeer.gif
 
bogdanra, in poza aceea era de observat umbra acoperisului pe cer, nu cartonul din scanduri. Daca vrei sa stii, toata cladirea e din carton, insa trebuie sa treci peste plastic ca sa observi. imbunatatiri la ce anume? sa le spun la Noch sa bage numa din lemne?
 
Obiwan Kenobi, scuze marite:)) nu era vorba de ocara ce spusesem... ma refeream ca poate o nuanta de maron-lemn ar putea duce cu gandul la scandura sau OSB (dar deja exista taierile). Doar intrebam. oricum ce ai facut pe aici este State-Of-Art si eu voi fi mandru daca fac numai o treime din ce faci tu..
 
parca as fi domnitor vasal ;-) . Ma duc sa-mi trag turban :D

Bogdan, orice interventie cu vopsea sau oxid pe cartonul ala modifica aspectul mat al suprafetei, asa ca nu prea ma complic, desi o fac cam des...

Poti sa faci si trei treimi, e o chestie de timp si deprindere, nu sunt eu etalon in carton. Hai ca o dau pe versuri :D

Am mai urcat ceva poze cu ferma:
 
obiwan a spus:

S-o crezi tu ca faci caii aia sa manance uscatura cand in spatele lor ai atata verdeata pe razoare. Si cum nu se vad capestrele... :mrgreen:
In rest, keep up the good work! :aplauze:
 
:D MS! Liviu, m-am intrebat si io daca imprejmuiesc zona cu pricina dar totusi ezit. Acum serios scriind, plasticul din fibre nu-i asa imbietor :D
 
...nu-mi dau seama.... care-i rasadul de ceapa si care de usturoi... (nu mananca caii asa ceva!)
Nu pot decat sa-l citez pe Andreiul " Caaa......"

Hi! Acum am observat! Å¢i-o fujit cânele!