Diorama mea HO - zolaadi

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Eu o sa incerc sa fac rost de cat pot.daca e, mai vorbim.poate facem schimb. eventual cu o locomotiva diesel? :D :D
 
Unde actioneaza stergatoarele trebuia sa fie parbrizul curat chiar daca poti considera ca tocmai in momentul fotografiei noriul a ajuns pe jam desi masina este pe asfalt
Pe jos este prea curat pentru cat de murdara este masina. Arata mult mai bine pe un drum desfundat daca tot i-ai zis offroad.
Fotografiile de pe net, multe, te vo ajuta foarte mult.

O proba facuta de mine




si, ceva modest, pe baza de zapada



Scuze pentru poluare subiect :D

Spor!
 
in cazul asta deschideai subiectul la colectii tematice,cu alt titlu...sau ceri mutarea lui acolo si schimbi titlul :D
 
LDH a spus:
Pe jos este prea curat pentru cat de murdara este masina. Arata mult mai bine pe un drum desfundat daca tot i-ai zis offroad.

Este prima mea incercare, nu am vazut nici o poza pe net deoarece am vrut sa incerc cam ce mana am fara sa am ceva in memorie.
Este pe asfalt curat deoarece am pus-o doar pentru poza. In viitor am intentia sa fac un mic scenariu pentru poze.
 
cosmin78 a spus:
in cazul asta deschideai subiectul la colectii tematice,cu alt titlu...sau ceri mutarea lui acolo si schimbi titlul :D

Mi se pare logic sa ramana toate aceste elemente in acest topic deoarece au toate legatura directa cu diorama, elemente ce converg catre constructia ei.
 
zolaadi a spus:
Este prima mea incercare, nu am vazut nici o poza pe net deoarece am vrut sa incerc cam ce mana am fara sa am ceva in memorie.

Pai atunci, daca nu ai in memorie, de unde ai stiut cum este noroiul?
Nu te supara ca intreb.
Orice ai face in materie de modelism, indiferent de ramura/domeniu, documentarea este de baza.
Fotografiile reale nu trebuie verificate din trei surse precum textul.
Sunt o gramada pentru fiecare domeniu. Sunt de ansamblu si detaliu.

Spor!
 
La tot ceea ce fac in modelism, ma inspir din realitate.La astfel de detalii(masini, accidente, copaci etc etc). Poze pe net cu modele de masini pline de urme de offroad nu am vizualizat.Pur si simplu incerc sa ma inspir din tot ceea ce se intampla in natura, in exterior, pentru un plus de realism, care upgrade-aza cu mult calitatea unei diorame.