diorama WWII

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Si daca tot este vorba despre zidarie ...

Banuiesc ca podul este facut de tine.
In acest caz este gresita amplasarea caramizilor/pitrei cioplite de bolta.



Ele nu sunt perpendiculare pe tablierul podului ci sunt asezate radial fata de centrul cercului boltii podului

image004.jpg
 
Cu schemele si teoriile lui LDH nu te pui, asa ca ai grija sa nu se surpe . Zidaria e lucru definitoriu intr-un context ce contine opere de arta. Asa ca, la treaba, ca e tarziu! :p
 
obiwan a spus:
Cu schemele si teoriile lui LDH nu te pui, asa ca ai grija sa nu se surpe . Zidaria e lucru definitoriu intr-un context ce contine opere de arta. Asa ca, la treaba, ca e tarziu! :p

Ei, nu este chiar asa si nu sunt sperietoare dar daca putem corecta ceva, pana nu este prea tarziu, de ce sa n-o facem?

Spoor!!
 
multumesc
culorile sunt un pic modificate sapuniera mea nu fotografiaza bine seara la lumina artificiala
am sa fac maine (sper)alta la ziua sper pt ca ajung acasa tot noaptea
si mai am o surpriza a la tunurile din navarone
acum lucrez la zeppelin :D
 
In mod deosebit imi place sectorul Nord-Est al pozei ;-)

Pentru sectorul Nord Vest, recomand litere de metal culoare neagra: ARBEIT MACHT ALCOOL :D

Spor la wunderbar!

PS: daca vrei sa vezi ce ai in spatele portalelor:

 
salut
la indemnul cuiva nu zic cine, persoana importanta am mai lucrat nitel la zidul de sprijin
si mai

 
lucas a spus:
faceti abstractie de postul de control inca nu este vopsit

Adica nu este vopsita ghereta, daca inteleg bine.

Post de control este un ansamblu din care, pana acuma, ai facut stalpul de lumina - foarte frumos - si ghereta care nu se vede prea bine dar banuiesc ca a iesit ok.
Probabil ca urmeaza o bariera, oarece obstacole cu sarma ghimpata, ceva saci cu nisip si ce mai pui acolo.

Spoor la modelit!