Diorama pentru copii

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
obiwan a spus:
alte drumuri si chestii:


:confused: Vali draga, m-ai bagat in ceata !!!! Ce material si ce model de invelitoare ai pe cotetul asta, cacaasta n-am mai vazut :confused: ? Este cumva din zona Burkina Faso cu vanturi dominante din dreapta ?
 
macleod a spus:
auzi, tu ai pus un rand de sina normala si una geoline ? ca nu prea inteleg faza, decat daca de astea existau prin casa ...
apropos, macazele pe unde sunt ca n-am vazut

din cate stiu, sunt niste 8-uri complet separate... deci kanci macazen...
si chestia cu geoline-u am intrebat-o si eu, cred ca asta creste prin zona aia de galaxie :p.
 
Geolainu' era disponobil pentru R1, asa ca halta solutie mai rapid aplicabila nu se iegzista :(

In ceea ce priveste acoperisul chiar ca e tare :D . si in Baragan bate Crivatzu' din dreapta, asa ca prinde bine ;-)

Au mai intervenit chestii pe blat:

 
Se transfera pe circuit prin sustentatie magnetica, adica cu deshtele :D Pai daca-i plantam macaze pentru puradei in analog :x izbeau locomotivele la mare arta, stiti cum sunt aia mici. vor macaze, plateste taxu si-i punem de care vrea acele lui, nu?




Unul din generatia Mc Donald's:


Care ia in cliseu secventa:



Traducere:
blonda l-a tradus pe tanarul care o logodise p'aia. Ea, bortzoasa cu tot cartieru', adeneu varza :D . Ma-sa lu tipa insista sa ia zana de nevasta, altfel il pune pe tata socru sa-i dea cu ziaru-n cap :D
 
1. Legat de argila. Ok, pat de aracet, da' cu ce e la suprafata ce se intampla? Ca sa nu aiba mama motiv de ariel pentru mansetute murdare? o pulbere fina de fixativ ceva?

2. Ok, care e faza cu geoline? Ca si imagine mi se par excelente pentru magistrale rapide. O problema ar fi sunetul, dar in conextul de mai inainte...
 
In sfarsit cineva care intelege ce inseamna sa faci o diorama pentru aia mici camicaze si inebuniti dupa kabummmm uuuuuuucicicicici :evil:
Felicitari pentru initiativa
PS - Fara macaze viata e mai "intreaga" :D :D
 
daca ar fi pentru astia micii (si pentru aia mari care nu stiu cat costa toate modelele noastre), cireasa de pe tort ar fi accidentele feroviare
multa lume am auzit (si oameni care pareau destul de sanatosi la cap) cu ideea "hai sa le facem sa se ciocneasca"
ce-i drept, cred ca si eu as fi foarte interesat de asa ceva, dar neaparat, vorba aceea, "cu materialul clientului"; de-ale mele mi-e prea multa mila si ma mai gandesc si caruta de bani investita in acest minunat hobby :p