Diorama din Sinaia

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Inca nu este terminata in partea de ,,ses,, a dioramei am facut decat dealurile si muntii.Pe munti o sa mai trebuiasca putina iarba ca se vede roca iesita.Pare a fi facut numai din bolovani.
Poza pot s-o fac dar pe saptamana viitoare(nu mai trec pe acasa.)
 
Lupule zi de pod!Te faci ca ploua?
Piciarele podului au fost taiate,una da una nu.Am inprovizat cu altceva. :p
 
sa stii ca a cam plouat saptamaniile ce au trecut, pe aici prin bucuresti. cat despre pod, as zice ca arata mai bine din fragmentul ce l-ai aratat. banuiesc ca i-ai lipit picioarele la loc. totusi, ai putea sa faci o poza cu intreg podul ca sa vaza si ochisorii nostri mai bine minunea.
 
kostelini a spus:
Mi se pare mie ...sau ultima poza cu raftuletele este pusa ....imvers?(adica cu picioarele insus)?


nu ti se pare. defapt, asa e si in realitate. poza e corecta. asalexx a vrut sa ne arate uimitoarea performanta pe care a reusit-o prin prinderea locomotivelor si vagoanelor de plafonul rafturilor.

merita aplauze pentru asta

:aplauze: :aplauze: :aplauze:
 
Salut la toata lumea.
Eram dator cu niste poze le diorama.Din pacate nu am avut un aparta foto la indemana.
Saptamana viitoare o sa le pun.
Astazi sunt fericit,am o noua achizitie un BR 52 de la liliput,cu modul de sunet.
Poze saptamana viitoare.
 
Daca ceva ce am facut pe diorama nu este corect sau bine asezat imi face placere sa ascult.Sau alte idei.Modelizmul l-am inceput de un an,pana atunci nu aveam nici o legatura de modelizm feroviar nici nu stiam ca este.Deci fata de altii sunt incepator.Asa ca cu cea mai mare placere va ascult.
 
asalexx a spus:
Daca ceva ce am facut pe diorama nu este corect sau bine asezat imi face placere sa ascult.Sau alte idei.Modelizmul l-am inceput de un an,pana atunci nu aveam nici o legatura de modelizm feroviar nici nu stiam ca este.Deci fata de altii sunt incepator.Asa ca cu cea mai mare placere va ascult.

Important, in primul rand, este ca ai facut si asta este de admirat.

Ca nu ai facut cum trebuie sau corect este de discutat.
Nimeni dar nimeni cat de mare modelist ar crede ca este nu poate face perfect deoarece asa ceva nu exista in modelism.

Deci da-i bataie si lucreaza in continuare ca "mustruluieli" si observatii or sa fie indiferent cat de bine ai lucra.

Spoor!!

:cafea:
 
mie imi place foaret mult. unele fotografii par luate dintr-un peisaj real.
super.
 
Am mai lucrat la diorama.
Imi cer scuze dar nu prea sunt in ordine.
Noaptea langa gara.


Cu accidentul.
Acum am vazut si eu ca s-a mai pus iarba pe masini,o sa le curat.

Un parculet langa hotel.

Hotelel in varf de munte.
 
Am luat vagonul cisterna si am pus o lok,care am lipit-o eu,dupa cara am dat cu praf.



drumul care duce la gara

Gara