Diorama din Sinaia

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

asalexx

Well-Known Member
Trenulist
18 Aprilie 2007
655
0
Sinaia
LOCATION
Sinaia
sunt incepator si este prima mea diorama,cred ca o sa-mi iasa bine.Am o problema.Peste poliester am dat cu adezi si m-am gandit prea tarziu sa-i pun o culoare,o nuanta mai inchisa pt a fi ceva mai real ca este cam alba.Ce puteti sa-mi spuneti si mie?
 
1.jpg
 
si nu stiu cum sa indoi terasamentul macela negru pentru tunele.Ce pot face?
 
Trebuie sa recunosc ca forma muntelui e foarte reusita !!!
Pacat de incidentul cu colorantul... lipsa.
Propun achizitionarea unui aerograf si luat la mana cu nuante de crem, sau ... peisaj de iarna :D
Sincer, e talentat Alex . :aplauze: :aplauze: :aplauze: un pic grabit insa :D :D :D
rally
 
Dap, frumos.
Vezi ca e marca in centrul gentii, se vede ca nu se duce lipsa de resurse :( .

Sigur urmatorul proiect o sa iasa si mai bine.
 
:lol: .mercedes.oricum multumesc mult pt sfat.O sa fac un peisaj de iarna-primavara.
 
super relieful....stai bine cu rabdarea avand in vedere ca lucrezi cu polistiren,face multa mizerie+electrostatica...asteptam poze noi
 
rally a spus:
Trebuie sa recunosc ca forma muntelui e foarte reusita !!!
Pacat de incidentul cu colorantul... lipsa.
Propun achizitionarea unui aerograf si luat la mana cu nuante de crem, sau ... peisaj de iarna :D
Sincer, e talentat Alex . :aplauze: :aplauze: :aplauze: un pic grabit insa :D :D :D
rally

poate grabit poate nu, oricum nu ma asteptam sa avanseze asa de repede :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze:

parca mai ieri ne-am intalnit la tine cand mai lua cate ceva pentru trenulete

peisajul? are tot timpul din lume sa-l amelioreze ca imagine

spor!

toate cele bune