ajutor diorama HO

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

tuzonix

Member
27 Iulie 2009
32
0
brasov
LOCATION
brasov
Buna ziua.
In copilarie am avut renulet electric la care facusem si o diorama dar din nefericire dupa revolutie l-am vandud. Acum sa imi umplu golul lasat de acel eveniment nefericit am cumparat un start set + o locomotiva + 3 vagoane. Doresc sa construiesc o diorama dar nu prea am idei de cum sa fie si mai ales cum sa o construiesc, din ce sa fac munti ,vai...etc. As vrea ceva de 2mx1,5m sau apropiat dar sa fie cu traseu care sa cuprinda cat mai multe forme de relief si evident suficient de complicat dar nu neaparat incarcat. Va cer ajutorul voua care ati mai facut asa ceva si care poate aveti mai multe idei ca mine. Cu multumiri.
 
Intai te uiti pe forum ca sunt o gramada de posturi legate de teraformare(munti , dealuri, etc) , nu ca as avea ceva cu cineva dar trebuia sa te prezinti la rubrica bine ati venit :wink:
 
fi bine venit tuzonix si curaj. precum spunea si Stefan, rasfoieste forumul si vei gasi o droaie de idei si despre relief si despre planuri si scheme de diorame. iti iei cana de cafea sau sucul si te asezi in fata monitorului si incepi sa separi discutiile fara sens de ceea ce e util. eventual, salvezi ceea ce crezi ca-ti va fi util in viitor intr-un folder personal. mult succes si asteptam sa vedem rezultatele.
 
Pana la urma ai reusit sa te gandesti la vitoarea diorama tuzonix?Planul dioramei sau ceva?(ca neai facut curiosi)