Prima mea diorama

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Cred ca scriu decent cel putin gramatical chiar daca poate nu pun ortografia la fix, parerea mea da in fine.Ce conteaza aici e dezvoltarea dioramei.
 
Ma gandeam, oare cum sa fac sa diversific cu urcari traseul deja existent sau sa profit de spatiu si sa mai fac 2 trasee pe deasupra suspendate cu intrare si iesire din circui pe mijlocul mesei.
 
Decat sa te gandesti la suspendari, mai bine te gandesti cum sa maresti spatiul dioramei: lungime si latime. Si atunci vei avea mai multe optiuni
 
Am vazut multe diorame cu munti multa iarba casute de la tara dar, nu e stilul meu probabil o sa caut o gara in stil modern iar despre casute nici nu poate fi vorba sau masinute etc .... aici e vorba doar despre trenuri .O sa incerc sa fac strict cladiri aferente unei gari fara munti sau asa ceva fara prea mult verde copaci ....
 
As dori ceva original tema rurala e mult prea uzuala ...... o sa incerc sa gasesc ceva diferit oricum .
 
kelo1 daca vrei sa faci ceva incearca sa iti faci un oras desi costurile o sa fie destul de ridicate dar o sa iasa frumos
 
He he nu prea sunt eu asa artist nu sunt in stare sa fac nici macar gara sau peronul recunosc , eventual daca gasesc blocuri de la atfel de jucari sau ceva de genu. O sa fie cumva pana la urma incet asa mai putin ajutor mai una alta , oricum momenta e nevoie de mai mult lichid asa ca trebuie sa astept sa iau salaru. :D
 
Un triaj neaparat m am si gandit cum o sa fac o sa pun 2 triple unite de o dubla(sine).
In final o sa fie 6 sine pt triaj si o sa le pot scoate oricare din ele pe circuitele principale fara sa mai schimb macaze.
 
kelo1 a spus:
o sa fac ceva urban cu turnanta eventual si triaj

Poate mai putin urban si mai mult triaj - zona industriala.
Amandoua parca nu prea au loc decat daca iti permiti o suprafata apreciabila.
kelo1 a spus:
Un triaj neaparat m am si gandit cum o sa fac o sa pun 2 triple unite de o dubla(sine).

Sincer, nu am inteles nimic, poate ne ajuti cu un desen.
kelo1 a spus:
In final o sa fie 6 sine pt triaj si o sa le pot scoate oricare din ele pe circuitele principale fara sa mai schimb macaze.

Asta m-a bagat de tot in ceata.

Un desen, un simplu desen, care sigur o sa spuna mai multe decat poti exprima in cuvinte.

Spoor!

:cafea:
 
Da Ldh sa sti ca bine zici fac un triaj mare in mijloc... dar toate pe rand. O sa incerc sa urmaresc ceva modele de triajuri facute.
 
kelo1 nu ai inteles ce ti a zis LDH fa un desen sa vedem cam cum o sa arate
 
nu-ti cere nimeni talent de pictor. o simpla schema asa cum poti tu sa o redai pentru a intelege si noi ce planuiesti tu si a putea sa-ti oferim un sfat sau o piatra.
 
Cam asta e in momentul de fata am facut o poza cred ca e mai reprezentativ decat un desen.

http://s459.photobucket.com/albums/qq320/solcan1986/?action=view&current=Imagine034.jpg