Ajutor diorama

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Leutzul

Member
5 Octombrie 2008
23
0
54
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Salutare tuturor !!!
As dori si eu citeva sugestii de diorama care sa se incadreze in urmatoarele conditii :
-dimensiune 2.5m x 1.2m o placa OSB (locuiesc la bloc si nu am spatiu :( )
-lucrez cu linii roco geoline (am linii curbe R3 si R4 2 cercuri complete, drepte G200 si macaze doar drepte la stg. si la dr. nu vreau macaze curbe)
-ma gandeam la o gara Burgstein si tot set-ul ei ( peron, depozit, canton, remiza)
:?
 
macazele curbe sunt foarte bune, mai ales in spatii mici, pentru ca cu ajutorul lor mai castigi ceva centimetri pentru peroanele de gara; nu stiu cat de naturale sunt fata de realitate, dar dupa cum ziceam sunt excelente atunci cand spatiul este redus
 
-adevarat ceea ce spunea macleod, referitor la macazele curbe, si tin sa mentionez ca si eu am folosit in prezent macaze curbe si arata foarte bine(Bachman).
-scoate liniile alea geoline ... alea sint ... pentru copii.
 
Salut!Eu am folosit un macaz curb de la Piko la intrarea intr-o halta si e ok,m-a ajutat la scurtarea statiei si chiar arata interesant.
Merg foarte bine cu sinele flexibile pentru ca mareresti unghiul intre cele doua sine atat cat vrei...