Nebunia din mansarda

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Si cum toti invatam din modelit si din multe ore petrecute printre trenulete si diorame va dezvalui ce am construit eu in beci , o mica parte din ce vedeti aici a fost construit in mansarda dupa care s-a mutat toul in beci unde mi-am petrecut multe ore invatand din greseli .
Acum incaperea este goala, aproape tot ce vedeti sunt frumos asezate si randuite sau deja fac ocolul tarii pe arhicunoscutele module pentru expo (Brasov-Iasi).
Va las sa va delectati cu ultimele poze facute inainte de dezmebrare (aprox acum 2 saptamani)

vedere dinspre depoul de vagoane
poza de ansambul - incaperea are 5 metri / 4 si 80% din spatiu era diorama
poza facuta de pe remiza circulara mica (3 intrari)
aici am invatat sa construiesc relief - structura si stanci
poza de pe coltul stang al acoperisului gari BONN
iesirea din depoul de vagoane lung de 2 metri cu 8 linii paralele

Acest topic se poate inchide , raman doar pozele ca amintire si noile proiecte care deja exista o sa apara in curand intr-un nou subiect.
 
oricum ma bucur ca am avut ocazia sa vad live aceasta diorama
am invatat o gramada de lucruri am furat o tona de idei dar si am carcotit :)

Gam3 in schimb o scapat repede , o daramat tot fara sa mai am ocazia sa vad cea mai tare diorama din acele vremuri.

(pt cei ce nu au citit tot forumul ,diorama lu Gam3 ma mobilizat sa reincep sportu asta si evident cfreurile lui )