Nebunia din mansarda

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Realism... :D :D Foarte expresiva "regia".De finete.
Apropo de locomotiva: Intotdeauna ma vor fascina gratia si echilibrul metalelor epocii, [asa cum e si cu perioada Art-Deco-aluzie la fierul forjat de la Metroul Parizian...], minunatii de metal ai unei epoci cand mesterii faceau arta nene ,fara sa stie acest lucru, modesti in firea lor,dar exceptionale rezultate...Pe care noi si alte generatii le admiram fara rezerve...Parerea mea...Superba dantelarie in metal, insufletite masinarii au fost [sunt inca ] masinile cu aburi... :D
 
Frumoasa de tot locomotiva badeza, Bogdan, s-o stapanesti sanatos!

Este un model superb realizat (l-am vazut pe viu) si imi place in mod deosebit faptul ca este epoca I-a....

De acord cu ceea ce spui, Montalbano, oamenii epocii respective stiau sa faca arta autentica din metal. Din pacate, aceasta arta pare sa se fi pierdut pentru totdeauna in secolul plasticului...

Bogdan, si daca zici ca este "tatal" Pacificurilor, probabil ca bavareza S3/6 ar fi "mama", nu? ;-)
 
Ca tot ma intreaba x si y " dar tu in beci nu ai mai facut nimic in acest miniconcediu de sarbatori .
Iata si raspunsul :
Pozele sunt de anul trecut facute mai rapid ...in timpul etapei de inchidere a tronsonului 4 cel de sus , poze de anul acesta inca nu am facut dar urmeaza
c41rm3.jpg

c43xe7.jpg

c42ba1.jpg
 
eu am furat o poza cu tatal pacificurilor si mi-am pus-o pe desktop. nu e de ajuns ca talentul de modelist este coplesitor, mai ne descopera si alte talente ca: organizator de expozitii, fotograf, arcas. asteptam sa ne mai uimesti si cu altele. succes si felicitari.
 
Frumoasa aburoasa,frumos e tot ceea ce faci,eu te admir,felicitari !! Am o rugaminte la tine Bogdan I : dimensiunile placii turnante pe care o ai,mai precis diametrul exterior,cel interior (unde este podul rotativ) inaltimea turnantei si lungimea podului sau poate ai o schita de la ea.Vreau sa fac asa ceva din plastic la strung,macar " farfuria ".Multumesc anticipat!
 
Bogdane, poate la viitoarea sedinta foto poate faci niste poze de la departare sa vedem si noi cat mai mult din diorama, iar daca ai o schita a intregului circuit as fi si mai multumit. :lol: felicitari pentru ce ai reusit pana acum.
 
Mesaj catre carcotasi de la becistul din Brasov
"SA UTILIZATI VOI PHOTOBUKET PE LAPTOPUL DE LA MUNCA " eu personal am 2 variante
VARIANTA 1 - Merg mai departe si postez poze cu ajutorul laptopului de la munca CUCAre sunt in fata 10 ore /zi si aia la care nu sunt multumiti de cum se incarca pozele sa-si ia un PC ,LAPTOP nu o rasnita si sa-si faca rost de Internet nu de "dial up"
VARIANTA 2 - Sa-mi dau demisia de unde lucrez , sa stau acasa si sa am timp sa folosesc si photobuket-ul de pe PC-ul de acasa

REZOLVARE = VARIANTA 1 deoarece daca aleg VARIANTA 2 atunci nu o sa mai am ce poze sa uploadez neavand banii necesari pentru trenulete
:p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p
 
Sa intelegem ca firma unde lucrezi are exclusivitate cu image shack :!: :?: