Caile ferate S&S (proiect)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Croco

New Member
27 Ianuarie 2016
12
0
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Salut! A venit vremea sa-mi fac o diorama!

Dupa cateva incercari nereusite din creion am reusit insfarsit sa gasesc o varianta draguta!

DSC00200.jpg


Macheta va masura 2500 mm lungime si 1250 mm si va trebui sa astepte destul de mult pt a fi materializata in intragime!

Ce vedeti in acest desen este doar continuarea altei machete pe care si-o va face un prieten de-al meu!

Diorama va fi compusa din 4 module pt o manevrabilitate mai buna!

Pana una alta trebuie sa ma apuc de treaba!

Salutare! :wink:
 
Salut!

In dreapta sus va fii o zona indusriala, cu o macara,un depozit si daca am loc,poate si o statie de betoane!
Nu prea am unde sa-i mai fac si un rau dar va promit ca va arata bine si fara :wink:
Si eu astept cu nerabdare sa imi incep lucrarea dar trebuie sa mai astept sa fac rost de bani pentru materiale!
Lemnaria o am in proportie de 70% .Oricum constructia machetei va dura ceva timp...asa ca trebuie sa am rabdare cu ea :wink:

Numai bine!
 
Celalat modul principal va fi in stanga si va fi legat de acest modul din poza prin cele 2 sine rpincipale din stanga jos si linia de sus (din care pleaca si cea spre zona industriala)

Din pacate inca nu pot pune link cu o poza mai mare pt ca asta e rezolutia pozei! Am sa-i fac o poza mai buna cu alt aparat!

PS. Nu m-ar mira sa o vad materializata de catre altii... :wink: :lol: :lol:
 
Sau pe mine tot la fel, eu am altceva in gind sa fac mai complex ,dar poate te mai gindesti cu cele doua linii in tunel,parca nu stiu ,una ar fi de ajuns dar este alegerea ta ,tu decizi ,la zona industriala folosesti macaz W3 (pe trei cai) :?: ca nu se intelege prea bine
@croco
 
Salut! Va multumesc pt aprecieri!

A fost o gluma treaba cu "materializarea" sper ca nu am suparat pe nimeni! :wink:

Da Silviu este o idee buna macazul cu 3 cai! Am ales ideea cu 2 linii in tunel pt ca pot pune un numar mai mare de garnituri simultan!!
Dar va aduc aminte ca desenul este doar o varianta...pana la materializare se pot schimba multe! :wink:

Numai bine!