T.R.R Infra

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Desi nu am mai scris de ceva vreme, lucrarile au continuat. Ritmul e foarte lent (deh nu pot decat in weekend cand sunt acasa sa lucrez), iar progresele sunt foarte mici. Momentan am ramas in pana de materiale si nu prea am timp sa cumpar altele :( , insa vad eu cum voi rezolva aceasta problema. Trebuie sa incep plantarea ierbii, sa termin plasarea terasamentului si a liniei de pe deal si sa termin partea electrica la diorama.
Desi stiu ca am facut foarte multe greseli (si icna voi mai face), si sunt sanse ca la final trenurile sa nici nu poata rula (si sa deraieze la greu), nu ma prea intereseaza...aceasta diorama a fost si este una de teste, construita in scopuri didactice :)
Doar de distractie, am pus cateva dintre garniturile mele pe diorama. Stiu ca nu se incadreaza toate in epoca corecta, insa momentan nu am destule garnituri ca sa umplu gara corect ;)


De la stanga la dreapta garniturile sunt asa:
V110 (piko) care trage o garnitura de vagoane de marfa
BR38 (piko) care trage o garnitura de vagoane DRG (Roco)
BR57 (roco) care trage o garnitura de vagoane de calatori (lima) si un vagon de transport auto (lima) - stiu ca nu e corect insa vroiam sa fac garnitura putin mai lunga ;)
BR01 (roco) care trage o garnitura de calatori (roco)
Insa ce se vede in spate de tot? O poza din elicopter ne va lamuri...

Este "simpatica" si deja clasica E69(piko) care trage o garnitura de marfa
Iar in spate de tot, de pe deal, coboara o garnitura de vagoane Fals trase de un BR185 (trix)

Intre timp am lucrat putin la stanci. Desi sunt departe de a fi perfecte, sper ca voi putea masca din ele cu iarba :)

Cam astea ar fi micile progrese facute la diorama. Pana data viitoare,
O saptamana fericita sa aveti!