nebunia din Gradina

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

BOGDAN I

Well-Known Member
Trenulist
9 Ianuarie 2016
955
2
Brasov
LOCATION
Brasov
Si uite asa m-a apucat G-ul
Un startset si cateva sine in plus (mai urmeaza.....)
Precizez ca locomotiva are sunet , instalatie fum , far central ...
Las pozele sa vorbeasca
g1hk9.jpg

g2hr7.jpg

g3xo2.jpg

g4kw1.jpg

g5nc6.jpg

g6en9.jpg

g7rt9.jpg

g8gd9.jpg

g9pd5.jpg

g10mh5.jpg

g11co3.jpg

g12eg9.jpg

g13qe7.jpg

g14dg2.jpg

g15fo9.jpg

g16jx0.jpg

g17li1.jpg

g18ut6.jpg

g19yr9.jpg
 
superb. o diorama la scara G in curtea casei chiar e un aranjament superb printre tufele de flori. chiar arata altfel decat in spatiul stramt din sufrageria unui apartament ticsit de mobile. este intr-adevar o investitie grozava daca ai o curte a ta. pe langa bucuria pe care ti-o ofera, se incadreaza minunat intr-un peisaj floral. nu numai vecinii, dar si musafirii sositi in vizita vor pleca impresionati. felicitari si cat mai multe.
 
Pentru ca sintem prieteni imi permit o opinie (nu prea avizata totusi) ca e foarte decorativ si simpatic, dar e doar o jucarea :D .La scara asta iti sar in ochi detaliile sau mai bine zis lipsa lor.Sper sa nu renunti cumva la Ho-ul din beci, pentru ca acolo ai machete valoroase.
PS.Mai , mai, ce gazon ai!(scuzati de OT)
 
Salut ,
Sa nu uitam ca aceste locomotive americane de la sfarsitul sec.19-inceputul sec20. au fost mult mai simple ca constructiile ulterioare.

Si aceste modele Bachmann sunt intr-adevar ceva mai simple,dar exista si modele scumpe (cateva mii de euro....).
 
Raspund pe rand la intrebari :evil:
Jucaria la scara G este intradevar o semijucarie , au ceva detalii , iar la pretul cu care am luat setul si intradevar ca orice set de start este Hobby . Stiu si am vazut la Radu Sofran locomotive mai profi din metal toata etc etc ... dar pentru toate exista un inceput :D
Gazonul a fost aplicat cu MasterGrass G de la Noch :D :D :D (glumeam sa nu cautati codul produsului)
Poza de ansamblu cred ca abea wheekend-ul urmator ca stau cam prost cu timpul
Acum fac planuri , si calcule la bani ca sa extind jucaria .
La scara HO nu o sa renunt niciodata , este altceva total diferit iar munti si stanci din Ipsos prin gradina nu pot face :D iar iarna doar in beci o sa stau ca in gradinao sa fie cam Brrrrr si multa zapada peste sine.
 
:( :( Azi am ajuns mai repede acasa si am vrut sa-mi plimb garnitura prin gradina si......... :oops: am constatat cu stupoare ca sinele de la Bachman au pete de RUGINA :( pe ele spre diferenta de sinele PIKO si LGB care nu au absolut nimic .
Deci la scara G sinele BACHMANN se vor folosi doar in casa (palat eventual) in schimb celellalte 2 LGB si PIKO (nu vad nici o diferenta la ele decat au alt nume stantat ) sunt impecabile .