Diorama X de la C.A.P-Cluj-Napoca

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salve,
Imi pare rau sa afli,Radu,ca nu am fantome pe diorama :D
Dupa cum aratam,aparatul foto cu care am facut poze cred ca se apropie de obstescul sfirsit si "inventeaza" tot soiul de imagini.
Acum,ca s-a mai incalzit,m-am re-apucat de bibilit una-alta.
Pentru ca am facut o gafa celebra,in sensul ca firele de telegraf traversau sina pe sub catenara :p :confused: :confused: :oops: ,am refacut traseul .
Practic am facut din stilpii clasici Auhagen un sistem pentru prindere in zidarie,cum se vede in multe zone muntoase.Trebuie insa sa mai repar zidul,cind oi avea timp.



Toate bune,
sandy
 
Salutare,
E mult de cind nu am mai scris,dar ce sa-i faci- in criza trebuie sa muncesti mai mult si sa scrii mai putin.
Ceea ce nu inseamna ca am stat degeaba.
In linii marii,la diorama nu mai sunt posibilitati de a face mari schimbari,asa ca m-am ocupat mai mult de detalii:am mai pus vegetatie
Very Happy ,am vosit si imbatrinit portaluri,am mai pus cite o lumina sau cite o casa ici-colea,am pus citiva oameni,niste garduri,precum si niste lanterne de macaz de la Fleischmann.
Chiar si parcul auto a mai fost primenit cu citeva autobuse si camioane IFA de la Modelltec.
Iata citeva poze cu diorama si detalii ale sale in stadiul actual:




Intre timp,bintuit fiind de fantoma weathering-ului,m-am apucat sa mizgalesc un M61 Nohab de la MAV.
Am folosit pigmenti de la Noch si Vallejo precum si lac semimat Vallejo si vopsele TrainColor de la acelasi producator.

Iata citeva imagini cu unguroaica tragind 4 vagoane de la AFModels pe Diorama X:







spor,
sandy
 
Penultima poza e completa, poa' sa stea afis oriunde, parerea mea. Io as folosi-o ca fundal clar-semiclar pentru EXPO a la Cluj. Felicitatiuni, ca meriti cu varf si indesat!!! :lautar:
 
place la mine atata verdeata! :D

mi se pare mie ,sau alerga cineva dupa tine cand ai murdarit nohabul?l-ai murdarit cu frica vaz :p sau asa e in realitate? :roll:
 
Salutare,
In realitate Nohabul e chiar mai curat decit l-am facut eu :lol:
In general m-am inspirat dupa revista INDOHAZ unde am studiat cu atentie o sumedenie de poze.Pe masa de lucru mai am MAV V43 si M 41 2124 ambele de la Fuggerth.
Cit priveste verdeata,va rog sa ma credeti ca am pus cit de multa se putea si nici sa vreau nu mai pot pune dei mai am o groaza de copaci si brazi nefolositi.
Va multumesc mult pentru atentie si incurajari .
De-acum imi ramine timp sa "ma joc" si eu :D
s
 
asa...din cand in cand se ne mai arati si noua cate o poza doua...daca pui mai multe,si mai bine...cand te joci :D