la ce mai lucrez si eu (mixxed)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
LDH, nu 7 luni ci ~7 minute 8)
uite o privire de ansamblu:

IMGHOQYQGJMBL.jpg
 
LDH,
Macazul despre care spui a existat acolo pana fix acum 2 zile :)
Ma fortza sa vin cu macazul curb prea in gara, si imi manca mult spatiu de garare.

Macazul despre care spui tu a fost mutat niste kilometri mai incolo :)

Oricum, circuitul destul de complex (contine 3 turning loops realizate cu 2 dispozitive) ... si ceea ce poate te-ar ajuta sa stii despre gara asta este :

trainz1.gif
 
Interesant traseu :confused: Sper sa iasa ok,dar am si eu o intrebare ,cum faci cu peroanele care sunt asezate in curba :?: Cred ca trebuie gasita o solutie ,sau nu sunt puse definitiv acolo :?:
 
silviu20061 a spus:
Interesant traseu :confused: Sper sa iasa ok,dar am si eu o intrebare ,cum faci cu peroanele care sunt asezate in curba :?: Cred ca trebuie gasita o solutie ,sau nu sunt puse definitiv acolo :?:

Simplu.
Se dau afara si se construiesc niste peroane pe curb. Ca de aceea e modelist.
Ce zici mixxed?

Nu-mi raspunde prea repede ca m-am obisnuit cu intervalele lungi de postare :D
 
desigur ca nu sunt finale.

Mi-am cumparat din bricostore o ... folie dintr-un fel de cauciuc (ma rog, ceva folosit la izolatii prin casa), cu o textura f. misto de tip asfalt.

grosimea e buna (doar 2-3 mm peste peronul din poza), deci poate fi un peron fix unde trebuie.

vestea buna e ca pot taia cu cutteru' si imi iese fix ce forma vreau.
vestea proasta e ca este ... cam inchis la culoare si trb vopsit.

Na ca am raspuns instant :)
Tocmai ce am revenit in tara si citeam mailu' :D
 
uite si update-ul de poze :)

inainte sa plec din tara ma apucasem sa folosesc Noch Terraforming Kit. Super fain se lucreaza cu el, chiar m-am indragostit. DAR.. parca se consuma prea repede, sau fac eu ceva gresit.

image05.JPG
image06.JPG
image08.JPG
image09.JPG
image010.JPG


si primele teste foto :

image01.JPG
image02.JPG
image03.JPG
image04.JPG
image011.JPG
 
Da. S-a mai facut una-alta. Promit intr-un viitor foarte apropiat poze si o mica poveste legata de problemele intalnite. Am ajuns sa lucrez cam 1-2 zile pe luna la ea :(
 
Vad ca merge bine treaba cu Noch teraformare. Ti se pare greu sa lucrezi cu el?
 
Sincer, nu. Pana la urma am lasat orice alte solutii, si am luat-o pe calea neamtului. E usor sa lucrezi cu Noch. Revin cu detalii.
 
am ramas tare in urma, si eram dator cu un update.
M-am enervat ca nu reuseam sa obtin ce imi doream in putinul spatiu disponibil (fara sa zapacesc toata sufrageria) si m-am mutat.
Acum am o camera intreaga la dispozitie pentru .... jucarii.
Ma apuc asadar de o noua diorama (ca trebuie sa profit la maxim de spatiul cel nou)

Incerc sa prestez un triunghi dreptunghic cu o gara mare si doua mici :)
Am facut un circuit suficient de incurcat incat daca pleaca o garnitura din gara aia mare sa nu ajunga la vreuna mica "imediat dupa colt".

Deocamdata nu am facut nimic. Toate sunt in cutii, pregatite de atac.
Probabil ca voi deschide un nou topic pentru updates pe acest nou proiect si pun niste poze / scheme acolo.

Sorry pentru cei dezamagiti de faptul ca am demontat tot ce prezentasem mai sus.
Sper ca noua jucarie sa va placa mai mult.

Marius.