dac rail

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
:aplauze: Ma bucur cind vad ca inca un coleg de "suferinta" isi cladeste diorama lui, frumoasa melodia 8)
 
:aplauze: Felicitari dom'le ! Toata stima; raspunsul nu era deloc usor: "Harold Faltermeyer and Steve Stevens - Top Gun Anthem"

Piesa ce insoteste secventele de debut ale "Top Gun" mi s-a parut potrivita si pentru lansarea "dac rail". Deocamdata compania feroviara este la stadiul de "mochetista", mai precis mocheta de pe "masuta de cafea". Planuri de dezvoltare exista si, odata, poate o sa vorbim aici si despre "diorama dac rail". :wink:
 
frumoasa garnitura din filmulet.... ce marca este? eu am si piko si fleischmann (startseturi),numai ca nu le-am pus lumina in vagoane. eu cred ca am sa renunt la piko si am sa mai iau un set fleischmann care are trei vagoane---din care unul are cabina intr-o parte,si am sa mai iau si inca doua sau trei tillig (tot rosii --astea se gasesc mai greu,dar eu le-am gasit)
cit despre melodie..... :p n-am boxe :D
 
Intregul tren este Piko; iluminate cu leduri superalbe vagoanele parca au "prins viata"; locomotiva are un decodor ESU Basic cu F1 folosit pt. faza lunga-scurta.
Filmul incerca sa surprinda cursivitatea miscarii - la mine in PC se misca "natural", din pacate transcodarea facuta de photobucket face rabat si la definitie si la "frame rate".
(Si asa la vizionarea pe pc ai doar 25 cadre/sec fata de 50 semicadre/sec pe tv, deci miscarea este reprodusa mai putin cursiv pe pc fata de tv - in cazul imaginilor luate cu camera video)

... data viitoare cumpara un vagon mai putin, si o pereche de boxe in plus :D (daca vrei sa surprinzi sincronul sunet-imagine din videoclip :| )