Prezentare diorama - C.F.V.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Super treaba cu sunetele dar am si eu o carcoteala - Sunetele de alarma de incediu seamana a sunete din razboi din timpul bombardamentelor :| :D :|
 
FRUMOS!!!
imi place mult cladirea haltei. cred ca e totusi prea mare chioscul cu ceas pentru o asemenea halta.
piata ambulanta arata super. dar cel mai mult mi-a placut magazia si ,,forfota" specifica la descarcarea sau incarcarea marfii.
o singura chestie cred ca trebuie imbunatatita. pe timp de noapte cladirea haltei arata ca o veioza. lumineaza toata inclusiv prin pereti. ma insel cumva? din poze asa reiese...... poate poti sa izolezi peretii prin interior cu hirtie neagra.
SUCCES! :aplauze:
 
DORIN a spus:
FRUMOS!!!
imi place mult cladirea haltei. cred ca e totusi prea mare chioscul cu ceas pentru o asemenea halta.
piata ambulanta arata super. dar cel mai mult mi-a placut magazia si ,,forfota" specifica la descarcarea sau incarcarea marfii.
o singura chestie cred ca trebuie imbunatatita. pe timp de noapte cladirea haltei arata ca o veioza. lumineaza toata inclusiv prin pereti. ma insel cumva? din poze asa reiese...... poate poti sa izolezi peretii prin interior cu hirtie neagra.
SUCCES! :aplauze:
Multumesc Dorin si ceilalti pentru aprecieri!
Chioscul cu ceas e langa gara


Iar halta de care vorbeam e asta

N-am inteles de ce ai facut o legatura intre ele.... :)
 
am crezut ca halta si gara sunt de fapt aceeasi ,,entitate" :D .
acum am inteles care e halta si care e gara. am facut confuzia din cauza numelui comun.
aprecierea legata de iluminare era la adresa garii in acest caz. imi da impresia ca lumina se vede prin pereti. daca e asa asta se poate remedia. nu cred ca e asa de complicat, nu?
 
buna,

acel chiosc se gasea, cu multi ani in urma, in Frankfurt... acum il mai avem doar in macheta pe H0 de la Faller!
 
Salutare
Pentru ca unii inchid magazine,altii deschid magazine de trenulete binenteles :D
Mai in gluma,mai in serios astazi s-a deschis primul magazin de trenulete la scara H0! Il gasiti pe dioarma C.F.V. , in locul fostului hotel vis-a-vis de remiza de pompieri.Este bine aprovizionat cu de toate si cel mai important lucru,acolo nu se iau avansuri pentru comenzi :-? .

Asa arata vazut din strada:







Si vazut din spate: