Module expozitie

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Da, apa s-a vrut involburata, dar a iesit prea involburata. Nu e nimic, trebuie sa o iau de la capat, stiu ce am gresit :) Dar pana imi vin materialele pentru corectia la apa, am cam finalizat practic modulul, adaugand vegetatie si pe partea dinpre public. Ar mai trebui catenara, dar astept un pic sa vad cum sa o montez corect la un sistem de module.
Fara prea multe explicatii, poze la gramada:

DSC03503_zpspkhqww19.jpg
DSC03502_zpsiwzoheee.jpg
DSC03501_zpshu7mcwzk.jpg
DSC03500_zpsms9xl7gx.jpg
DSC03499_zpslsfunxca.jpg
DSC03498_zpswjjzdvxf.jpg
DSC03497_zps3pqy9x4w.jpg
DSC03496_zps0e5ui3xt.jpg
DSC03495_zpsd6kxogxs.jpg
DSC03494_zpsm7rfsncq.jpg
 
Am terminat modulul, refacand o parte din apa si l-am montat pe pozitie. Inainte de al monta pe pozitie i-am facut un fundal (oarecum nereusit) pe un placaj si i-am pus un plexiglass in fata, asadar este pregatit si pentru o eventuala expozitie. Urmeaza sa fac si un capac sa il protejez de praf. O singura poza de ansamblu. Problema acuma este ca plexi-ul creaza o reflexie care nu prea permite poze. Urmeaza sa incep munca la alt(e) modul(e).

2017-03-04_zpsealjzckv.jpg
 
Excelent ! Antireflex iti recomand un filtru de polarizare , daca ai facut pozele cu telefonul probabil va trebui sa cauti ceva similar pt el :) .

Legat de expozitii mi-ar placea sa stam de vorba .
 
Am inceput munca la celelalte module pe care vreau sa fac o gara. Asadar am inceput sa asamblez cladirile. Am inceput cu un mic WC la care i-am aplicat un wheatering constand din:

- mortar intre caramizi
- vopsit usile
- vopsit burlanele
- wash si prafuri

Doua poze cu lucrarea finalizata:

2017-04-02%2021.37.55_zpsdf06oozf.jpg
2017-04-02%2021.37.32_zpsylcgsewf.jpg