MINIDIORAMA SKLAUS LA SCARA N

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Myrcea , noi N-istii suntem in umbra stam si veghem sub aceasta umbra a H0-ului :))

Baga poze pe subiect separat sa vedem si noi ce si cum.
 
Se aplica exprimarea modelistilor englezi: H0 = Horribly Oversized! ;-)

Acuma, fara gluma, si in modelismul feroviar se poate aplica experienta altor categorii de modelisti. Daca vezi spre exemplu ce a facut un modelist precum Donald McNarry in materie de modelism naval, incepi sa te gandesti un pic altfel la scara N. Donald McNarry este denumit "parintele miniaturii extreme" cele mai multe modele ale sale fiind construite la scara 1:192.

Comparati asta cu scara 1:160!
 
Domnilor, noi N-istii stim bine cat apreciem aceasta scara,la radul ei ne va rasplati cu modele,calitate si o technologie avansata. :aplauze: ''LA MULTI AN!!!
2013''.
 
La multi ani si la multa bucurie cu modelele noastre feroviare, fie ca-s la Z, la N, la TT, la H0, la 0 sau la scara 1:1, prieteni!
 
Sau cu ră’utate: zero-sized . Ca O- ul ala este cam zero.

Cu tot respectul, asta nu este rautate ci pur si simplu prostie. Cate modele scara 0 ai tinut pana acum in mana? :roll:

Asa este, imi pare rau... Sa aveti un an 2013 cat mai bun si cat mai obiectiv. Mai relaxat. Mai putin stresant ca sa ne putem permite si un pic de umor.

Am tinut doar un 00 (OO in tarile de sorginte englezeasca) si era o locomotiva foarte mare care mergea pe o linie mai mare ca TT-ul (ulterior am aflat povesti despre H0e si 00 fata de 0 si H0... dar...imi cer iertare din nou, era doar o gluma. Si nu 0- nu am tinut 0 curat in mana...
 
SKLAUS a spus:
Domnilor, noi N-istii stim bine cat apreciem aceasta scara,la radul ei ne va rasplati cu modele,calitate si o technologie avansata. :aplauze: ''LA MULTI AN!!!
2013''.

Åži s㒠nu uită’m de spaţiul pe care ni-l oferă’.
La Mulţi Ani 2013! Chiar dac㒠durezi doar un an.