Digi 1 si F9-F12 nefunctionale pt locomotiva Trix

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

dan

Active Member
Trenulist
19 Septembrie 2016
152
0
Timisoara
www.info.uvt.ro
WEBSITE
http://www.info.uvt.ro/~mpopescu
YAHOO
mihai_dan_popescu
LOCATION
Timisoara
Am achizitionat o locomotiva Trix care are deja setate F1-F12. Folosesc o centrala Digi 1. Functiile F1-F4 si F5-F8 (F4+) pot sa le accesez, dar nu si F9-F12 (F8+). Daca imi puteti va rog spune ce trebuie sa fac sa pot accesa functiile F9-F12 cu ajutorul centralei mele Digi 1 v-as fi foarte recunoscator. :)

P.S. Daca s-a mai discutat aceasta problema, imi cer scuze pt repetitie, dar n-am gasit-o.
 
Din cate stiu, Piko Digi1 NU transmite decat F1-F8 si F0, tasta 'F+8' nefiind functionala. In functie de decodor, poti mapa cele mai importante 8 functii pe F1-F8 renuntand la 4 mai putin importante.
 
Am citit manualul de la Digi 1 si tasta F+8 e nefunctional. Nici nu mi-am pus problema ca fiind nefuntionala din moment ce extista pe telecomanda, dar na. Din moment ce cu Digi 1 nu poti programa decodorul atunci nici nu pot remapa functiile F1-F8 cu el, nu?
 
Cam nu prea. Ai nevoie de un MultiMaus Roco, sau de un programator pt. decodoare.