mutare decodor

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Depinde de locomotive. Daca ambele sunt pregatite pentru digital (adica au mufa pentru decodor, de acelasi tip cu decodorul), nu trebuie facute ajustari fizice.

Daca decodorul este programat pe o adresa, si il muti in alta locomotiva, in mod normal va functiona in locomotiva noua pe aceeasi adresa. Daca ai centrala ROCO, poti modifica eventual denumirea locomotivei.
 
acuma daca vrei sa fii profi si sa te joci prin cv-uri, in principiu fiecare locomotiva ar avea parametri separati si specifici gen viteza maxima, acceleratia si franarea etc.

daca te referi doar la functionarea efectiva, fara sa-ti pese prea mult de detalii, atunci e cum a zis ICEfan mai sus, atata timp cat ambele au acelasi tip de mufa iei de pe una si pui pe alta si merge fara probleme

iarasi, exista si exceptii, vezi cazul 060 DA tillig (ratusca beata), care nu a functionat corect decat cu o troaca de decodor, mai slab calitativ decat cel pus initial; asta e, incompatibilitati intalnim mereu in viata de zi cu zi, testul practic ramane cel elocvent (sau feedback-ul la obiect din partea celor care au testat cu exact modelele in cauza)
 
am reusit sa il mut era vorba despre un decodor cu sunet pe care l am daruit ea ului se pare ca functioneaza perfect dupa indelungi prelucrari la 3 dimineata :) si cateva rugaciuni negative :) difuzorul era putin cam mare dat fiind acest lucru nu i am mai pus 2 surube pe placa dar se pare ca totul e k nu e in scurt nu e nici o problema.
 
tudor86 a spus:
am reusit sa il mut era vorba despre un decodor cu sunet pe care l am daruit ea ului se pare ca functioneaza perfect dupa indelungi prelucrari la 3 dimineata :) si cateva rugaciuni negative :) difuzorul era putin cam mare dat fiind acest lucru nu i am mai pus 2 surube pe placa dar se pare ca totul e k nu e in scurt nu e nici o problema.

Ca sa putem si noi, astia mai batrani, sa urmarim ceea ce vrei sa ne comunici, crezi ca cerem prea mult daca te rugam sa folosesti semnele de punctuatie?...