Digitalizare Br.290 Roco cu ESU Basic

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Mihai98

Active Member
4 Martie 2011
72
0
Bucuresti
trenulet.blogspot.ro
WEBSITE
http://trenulet.blogspot.ro
LOCATION
Bucuresti
Pentru cei care vor sa bage un decodor ESU basic in Br.290 de la Roco trebuie sa taie din capetele camasii decodorului astfel incat sa incapa in cabina. Partea proasta e ca se vad cablurile in geam.
dscn2810s.jpg

By mihai_flaviu at 2012-06-20
 
hmmm; eu am rezolvat altfel; am scos placa cu circuit cu totul afara, am pus led-uri (inclusiv acolo unde ar trebui sa fie lumini si nu sunt), iar scotand placa electronica, mi-a ramas loc pentru un Uhlenbrock in compartimentul motor. Astfel, cabina a ramas goala.

Si dupa ce am muncit de mi-a sarit mustarul la lumini, am cumparat locomotiva facuta de Trix. E altceva.

Locomotiva facuta de Roco are vreo 20 de ani; la vremea respectiva era oarecum OK, insa acum e cam depasita.
 
Mihai, nu difera foarte mult... motorul este un pic altfel, insa dimensiunile sunt identice, cardanele difera, in sensul ca sunt din metal (niste arcuri), iar vopsirea este muuuuult mai faina. Vezi ca si-a cumparat Cosmin una din generatiea veche.

Geam spart? Cum asa?