Iluminare & modificare voagoane supraetajate Lima

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

teo_magdici

Active Member
Trenulist
24 Septembrie 2009
228
7
Bucuresti
M-am apucat de modificat aceste vagoane pentru ca erau unele lucruri cu care nu eram de acord.

1. Vagonul cu post de conducere:
a)primul lucru pe care l-am facut a fost sa vopsesc scaunele si podeaua, deoarece ele vin in aceeasi culoare, o nuanta de crem, nefiind vopsite. Materiale: acuarele





b) Cel de-al doilea lucru pe care l-am facut a fost sa ii construiesc postul de conducere deoarece vagonul nu are cabina prevazuta.
Materiale: cartela de telefon, plastic ded la ferestrele vagonului, marker alb pt. metal si cianoacrilat.



c)Al treilea lucru pe care l-am facut a fost sa iluminez cabina de conducere. Am folosit un singur LED alb de 5 mm. Ulterior am observat ca vagonul are in bot un far central. Am speculat acest lucru si am dat o gaura de 1,5 mm direct in far, lumina din cabina putand fi directionata si asupra caii de rulare.



Atat pana acum, dar sigur vor mai urma si alte modificari cat de curand (iluminarea tuturor vagoanelor, amenajarea interioarelkor etc.). Astept idei, sfaturi, critici si, de ce nu, stanci