Weathering material rulant

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut ,
Acest kit este unul simplu .Am montat eu acele bare de sarma ,deoarece cele gravate nu mi-au placut deloc .Modelul este vopsit cu vopsele acrilice mate ,desi modelul este deja din plastic negru. Dar arata imediat altfel daca este vopsit ,dispare acest luciu de plastic .
Dupa aceea am vopsit cu alb in locurile unde se prelinge apa sau abur si unde ramane urme de calcar. Dupa aceea am dat peste tot cu praf (culori in forma de praf pentru weathering)negru (murdarie )si maro-portocaliu (rugina).Mai trebuie sa dau doar un strat de lac incolor mat subtire pentru fixare .Toata treaba este sub 20 euro (toata locomotiva),dar pentru depou este OK .
 
Din pacate trebuie sa te dezamagesc (deocamdata :D ) nu am mai lucrat nimic la diorama mea de cand sunt ocupat cu diorama Slotcar al fiului meu .....dar sper ca in curand sa reiau lucrarile !!!
 
Salutari,

Iata ceam gasit pe net:

http://www.forum-duegieditrice.com/viewtopic.php?t=32876

"Inculpatul" , vagon de clsa a treia versiunea castano/isabela epoca a treia.

Complimene maestrului.

Ca o mica paranteza: veti vede ca este vorba despre un anumit Kit Carson.La inceput am crezut ca e un produs care ajuta la imbatranire dar de fapt este numele autoului. :D :D :D